ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 3 oreo

Nokia 3 zaktualizowana – który smartfon pochwali się takim wsparciem?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Nokia ma pomysł na siebie. Fińskie smartfony mają być świetnie wykonane, z czystym systemem i szybko aktualizowane. Niewiele mówi się o wydajności, ale miejmy nadzieję, że ta zostanie poprawiona w kolejnej generacji urządzeń. Wiele wskazuje na to, że Nokia 6 faktycznie zostanie wyraźnie ulepszona. Jednak skupmy się na obecnych urządzeniach. Portfolio firmy otwiera Nokia 2, która nie jest dostępna w naszym kraju, więc tak naprawdę to „trójka” jest najtańszą i najsłabszą propozycją. W przypadku wielu producentów tego typu modele są kompletnie pomijane w jakichkolwiek aktualizacjach, ale nie w przypadku HMD.

Nokia 3 właśnie otrzymała aktualizację. Nie jest to Android Oreo, gdyż ten system trafił póki co tylko na flagową propozycję firmy – Nokię 8. Zdecydowanie słabszy model może pochwalić się grudniową paczką zabezpieczeń. To ewenement na skalę światową. Żaden smartfon tej klasy nie otrzymał jeszcze takiego wsparcia i prawdopodobnie nie otrzyma. Razem z łatkami luk, Finowie zaznaczają, że poprawiła się stabilność i wydajność urządzenia. Nie wiemy w jakim stopniu, ale w przypadku tego modelu jest to wręcz niezbędne. Poza tym pamiętajmy, że Nokia zapowiadała, że „trójka” do końca roku otrzyma Androida Oreo – czas się kończy, a w międzyczasie miał się pojawić Android 7.1.2 Nougat.

Zobacz też: Pokemon GO cały czas jest aktualizowane.

Czasu coraz mniej, a obietnice zostały złożone. W kolejce do Oreo czeka wiele modeli Nokii. Jeśli firmie uda się zaktualizować wszystkie smartfony to będziemy bić gromkie brawa. Tymczasem możemy pochwalić Finów za zabezpieczenia, które są równie ważne, co zupełnie nowe oprogramowanie.

źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy