Kilka dni temu wszyscy zachwycaliśmy się szpiegowskimi zdjęciami prezentującymi nowy model ze stajni HTC. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam potencjalną specyfikacje techniczną tajemniczego urządzenia. 

Już w chwili wprowadzenia na rynek T-Mobile G2 będzie korzystać z systemu operacyjnego Android w wersji 2.2. Prawdopodobnie, telefon będzie napędzany przez procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1GHz, a nie jak wcześniej przypuszczano przez Qualcomm’a MSM7230, pierwsze plotki mówiły nawet o dwurdzeniowym CPU, lecz na takie chipy będziemy musieli poczekać do listopada, a może nawet grudnia. 

Aparat telefoniczny będzie wyposażony w 3,7-calowy ekran WVGA wykonany w technologi SLCD przez firmę Sony. HTC zrezygnowało z produkowanych przez Samsunga ekranów typu AMOLED ze względu na niedotrzymywanie terminów przez koreańską markę, a także mniejsze zużycie energii i lepszą widoczność interfejsu urządzenia w dużym naświetleniu.

G2 – jak przystało na oficjalnego następce G1 – będzie posiadać pełną klawiaturę QWERTY. Klawiatura nie będzie dokładnym odwzorowaniem wariantu, który występował w Dream’ie, będzie ona uboższa o rząd cyferek. 

Na temat jakości 5-cio megapikselowego aparatu i dołączonej do niego lampy błyskowej nie wiadomo jak na razie nic.

Wielu użytkowników zastanawia się, czy w brandowanym Vision’ie będzie zastosowana nakładka Sens UI, tutaj niestety sytuacja nie jest do końca jednoznaczna. Jedne źródła donoszą o braku nakładki Sense na Froyo, inne zaś twierdzą, że HTC wtłoczyło swój interfejs do naszego dzisiejszego bohatera. 

Vision, ma być pierwszym na świecie telefonem wspierającym technologie HSPA+, lecz nie będzie ona obsługiwana w pełni. Z teoretycznej, maksymalnej  prędkości przesyłu wynoszącej 21 Mbps G2 będzie mogła osiągnąć tylko 14,4 Mbps

Podobnie jak w przypadku nakładki Sense informacje na temat premiery urządzenia są sprzeczne. Zagraniczne serwisy związane z Androidem twierdzą, że Visiona zobaczymy już 9-tego września bieżącego roku, takie twierdzenie odnajduje potwierdzenie w akcji reklamowej sieci T-Mobile, jednakże nieoficjalny blog TmoNews na datę prezentacji G2 wyznacza na 29-ty dzień września. 

Osobą najbardziej stratną w całym wyścigu może okazać się klient, który skuszony Vision’em po dwóch miesiącach obudzi się w erze telefonów z dwurdzeniowymi procesorami, gdzie jego G2 będzie tylko miłym wspomnieniem poprzedniej epoki.

źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz