Magicka to jedna z gier, w które na PC zagrywałem się przez długie wieczory. Prosty pomysł na zabawę, a mimo to wymagająca rozgrywka – te cechy charakteryzowały ten tytuł, który 14 marca pojawi się na naszych tabletach. Magicka: Wizards of the Square Tablet – bo taki tytuł nosi mobilna wersja – została dość mocno zmieniona względem pierwowzoru. Mowa tutaj przede wszystkim o rezygnacji z rzutu izometrycznego i postawienie na widok z boku, w 2D. Esencja rozgrywki, czyli używanie żywiołów do komponowania czarów, pozostanie jednak niezmieniona. Wszyscy Ci, którzy mieli z tym styczność, zgodzą się że daje to niesamowitą frajdę. Zaklęcie związane z elektrycznością rzucone w pobliżu naszych „mokrych” kumpli potrafi czasem zepsuć najlepszą bitwę – a mimo to jednak bawi, a nie frustruje. Będziemy również mogli zagrać w czteroosobowym trybie kooperacji – także z użytkownikami urządzeń z „jabłuszkiem”.

Jak już wcześniej wspomniałem, premiera tego tytułu będzie mieć miejsce w czwartek, 14 marca. Magicka: Wizards of the Square Tablet dostępna będzie w AppStore i Google Play w cenie ok. 6 złotych.

źródło: pocketgamer.co.uk
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.