Ze znanych producentów tylko Sony postanowiło nie wprowadzać nowych trendów w designie urządzeń mobilnych. Modele z rodziny Xperia nie są chwalone za przemyślaną obudowę, choć tradycjonaliści z pewnością mają wybór. Nie można powiedzieć, że japońskie modele kompletnie nie nadają się do dzisiejszego użytkowania. Mają więcej ramek wokół wyświetlacza, a sam wygląd pamięta czasy pierwszej Xperii Z. To się ma zmienić w przyszłym roku. Firma oficjalnie przyznała, że nadchodzą zmiany w designie smartfonów Sony.

Pierwsze okazje do poznania nowych Xperii już lada moment – w styczniu odbędą się targi CES w Las Vegas, a miesiąc później MWC w Barcelonie. Japończycy z pewnością wykorzystają jedno z tych wydarzeń do prezentacji nowych, flagowych modeli. Razem z odmienionym, bezramkowym wyglądem. W Sieci już zaczęły krążyć pierwsze „zdjęcia” nadchodzących smartfonów, aczkolwiek ja bym je nazwał wizualizacjami. 

Niewątpliwie firma może się w końcu skusić na zastosowanie podwójnych aparatów. Pod tym aspektem również są w tyle, choć nie uważam, żeby były one niezbędne – patrz: seria Pixel 2. Jednak w przypadku Sony mogą one pozwolić na swego rodzaju odmianę. Japończycy słyną ze świetnych modułów, ale sami nie potrafią ich należycie wykorzystać.

Zobacz też: Cenisz swoją prywatność?

Znikną – popularnie nazywane – pasy startowe, ale sam pomysł na wygląd wciąż może pozostać ten sam. Czy to dobry kompromis dla fanów marki?

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.