Ze znanych producentów tylko Sony postanowiło nie wprowadzać nowych trendów w designie urządzeń mobilnych. Modele z rodziny Xperia nie są chwalone za przemyślaną obudowę, choć tradycjonaliści z pewnością mają wybór. Nie można powiedzieć, że japońskie modele kompletnie nie nadają się do dzisiejszego użytkowania. Mają więcej ramek wokół wyświetlacza, a sam wygląd pamięta czasy pierwszej Xperii Z. To się ma zmienić w przyszłym roku. Firma oficjalnie przyznała, że nadchodzą zmiany w designie smartfonów Sony.

Pierwsze okazje do poznania nowych Xperii już lada moment – w styczniu odbędą się targi CES w Las Vegas, a miesiąc później MWC w Barcelonie. Japończycy z pewnością wykorzystają jedno z tych wydarzeń do prezentacji nowych, flagowych modeli. Razem z odmienionym, bezramkowym wyglądem. W Sieci już zaczęły krążyć pierwsze „zdjęcia” nadchodzących smartfonów, aczkolwiek ja bym je nazwał wizualizacjami. 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Niewątpliwie firma może się w końcu skusić na zastosowanie podwójnych aparatów. Pod tym aspektem również są w tyle, choć nie uważam, żeby były one niezbędne – patrz: seria Pixel 2. Jednak w przypadku Sony mogą one pozwolić na swego rodzaju odmianę. Japończycy słyną ze świetnych modułów, ale sami nie potrafią ich należycie wykorzystać.

Zobacz też: Cenisz swoją prywatność?

Znikną – popularnie nazywane – pasy startowe, ale sam pomysł na wygląd wciąż może pozostać ten sam. Czy to dobry kompromis dla fanów marki?
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.