ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

YouTube już wkrótce wystartuje z nową usługą streamingową

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Google od pewnego czasu stara się rywalizować z popularnymi usługami streamingowymi, takimi jak chociażby Spotify lub Apple Music, za pomocą subskrypcji Google Play Music oraz YouTube Red, ale jak na razie nie do końca się tu udaje. Gigant z Mountain View planuje jednak zmiany – już wkrótce wystartować ma z nową usługą streamingową.

Na czym będzie polegała nowa usługa streamingowa?

O tym, że w najbliższej przyszłości nastąpi połączenie usług Google Play Music oraz YouTube Red wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Okazuje się jednak, że nowy pomysł giganta z Mountain View zakłada utworzone zupełnie nowej platformy streamingowej, która połączy możliwość odtwarzania muzyki z wyświetlaniem materiałów wideo (prawdopodobnie teledysków). Jak podaje Bloomberg, nowa usługa Google’a otrzymała już wewnętrzną nazwę projektu – „Remix”.

Zobacz też: Nazwa nowego smartfona od HTC przeraża.

Do współpracy wyraziła już chęć wytwórnia Warner Music Group, czyli jedna z topowych korporacji dominujących ten segment rynku. Sytuacja wewnątrz Google’a również uległa zmianie – większość ekipy odpowiedzialnej za Google Play Music została już przeniesiona do YouTube’a, a jako że Remix reklamowany ma być jako segment tej platformy z materiałami wideo, to nie dziwią decyzję zarządu giganta z Mountain View. Z informacji udostępnionych przez Bloomberga wynika, że start usługi zaplanowany jest już na marzec 2018 roku. Czekamy z niecierpliwością – być może Remix będzie odrobinę lepszy od aplikacji Google Play Music, która jest wręcz koszmarna.

Źródło: Bloomberg

Sprawdź najnowsze wpisy