Czwarta odsłona „mobilnego Diablo” nadchodzi!

Mateusz Gadzina Aplikacje 2013-03-12

Pod koniec ubiegłego roku w sieci pojawił się wyciek planu wydawniczego firmy Gameloft. Mogliśmy tam znaleźć blisko 30 tytułów, które miały zostać zaprezentowane w przeciągu kolejnych dwunastu miesięcy. Dzisiaj na oficjalnym profilu na portalu Facebook opublikowano wpis potwierdzający premierę jednej z gier, która znalazła się w tamtym zestawieniu.

Mowa tutaj o Dungeon Hunter 4 – grze z gatunku hack’n’slash, której pojawienie się na iOS i Androidzie zostało właśnie potwierdzone. Niestety, na ten moment nie ujawniono zbyt wielu informacji. Wiemy tylko tyle, że twórcy na powrót chcą skupić się na penetrowaniu lochów, dodając do tego nowe elementy RPG, efekty specjalne oraz całkowicie nową warstwę fabularną.

Miejmy nadzieję, że twórcy uczą się na swoich błędach i gra nie będzie tak irytująca jak jej trzecia odsłona, od której twórcy chcą się odciąć w „czwórce”. Jeśli Gameloft będzie wracać do korzeni tej serii, to prawdopodobnie Dungeon Hunter 4 nie będzie grą F2P. Wbrew pozorom – patrząc na niektóre rozwiązania zaimplementowane w różnych grach freemium – nie musi to być wcale zła informacja dla graczy. Jeśli kolejna informacja zawarta w przecieku się potwierdzi, to premiery tego tytułu możemy spodziewać się jeszcze wiosną tego roku.

Która z dotychczasowych odsłon DH najbardziej przypadła Wam do gustu?

źródło: facebook.com


 • pawelt

  Tak mnie to zastanawia czy wy ciągle płacicie 22 zl w google play i odrzucacie możliwość zakupienia tych samych gier za 11 zł na stronie gameloftu. Przy okazji jest właściwie nieustająca promocja że mozecie pobrac jeszcze jedną gratis.

 • slwk

  Liczę na brak F2P, jedynkę i dwójkę kupiłem. Uważam że cena nawet 20 paru złotych nie będzie wygórowana, po tym co zobaczyłem w trójce zwątpienia, że coś jeszcze będzie z tej serii. Trójka wytrzymała zaledwie parę h na moim komie. Cała ta idea F2P jest da mnie w większości przypadków bzdura bo gracz żeby normalnie grać jest z reguły zmuszony do większych wydatków niż by ją normalnie kupił.

 • Jakub0

  Świetna informacja! 😀 Czekałem z niecierpliwością na jakiś sygnał. Po tym jak ‚moim skromnym zdaniem skopali trójkę miło przeczytać, że pojawi się jakaś fabuła. Do tego jestem bardzo przeciwny f2p i innym takim. Jeżeli gra będzie posiadać opcje multiplayer nie będzie widać różnicy poziomu graczy. Do tego znacznie wygodniej jest raz zapłacić i mieć to z głowy, a na bank wyjdzie taniej niż płacenie za każdy item osobno. Ciekawe jak z grafiką. Bez zbędnych efektów evo 3d może pociągnie 🙂

 • filo9011

  żadna 🙂 nie przepadam za tą serią.
  uważam, że mogliby zrobić coś takiego jak z asphalt7- gra płatna 3zł i do tego mikropłatności, które nie są niezbędne dla zabawy. za te 3zł pewnie bym kupił i dał grze szanse. Jednak jeśli będzie kosztowała 22zł albo co gorsze 0zł to się nawet nie zainteresuje.

  • Mateusz Gadzina

   Rozwiązanie z takimi mikropłatnościami jak wspomniałeś (płacę za grę kilka złociszy + jakieś przyspieszacze expa) jest chyba najlepsze. Niestety – wiesz dobrze, że większość nawet 3 złote nie wyda na grę. Stąd bardziej się opłaca ustawić albo wysoką cenę i liczyć na jako taką sprzedaż, lub też dać F2P i liczyć na mikropłatność. Ale ja też jestem za rozwiązaniem „kilka złotych + ew. mikro”

   • filo9011

    tak samo myślę. z punktu widzenia producenta zapewne najbardziej opłacalny jest model f2p bo praktycznie nie trzeba martwić się o piractwo (pewnie istnieje jakiś sposób by oszukać gry ale wymaga to więcej czasu niż wejście na chomika i ściągnięcie apk). to co zrobili z a7 naprawdę mi się podobało. gra dała mi dziesiątki godzin zabawy (w żadną wcześniej grę na fona tyle nie grałem) i zapłaciłem tylko 3zł. mikropłatności w grze były tylko dla bogatych dzieci z USA, którzy od razu na start chciałyby jeździć bugatti. mam nadzieje, że sukces a7 (bo chyba tak można nazwać kilka milionów pobrań) wyznaczy gameloftowi kierunek na najbliższe lata. mam również nadzieje, że nie będą wymuszać użycia mikropłatności przy płatnych grach, bo będzie to nie fair wobec klientów, a jak człowiek się raz zrazi to drugi raz nie będzie chciał zaryzykować.

  • krzychos7

   Akurat prawie wszystkie gry Gameloft które w Google Play kosztują 22zł z Gameloft Store są do pobrania za 11zł więc nie ma sensu przepłacać. I taką bym wolał najbardziej 11zł i zero mikropłatności ewentualnie coś w stylu Order & Chaos do dodatkowych bajerów.
   Zaś patrząc na Dungeon Hunter 3 mam nadzieje że 4 część będzie bardziej jak 2. Trzecia część jest niegrywalna.x