[YouTube] Największy pendrive na świecie

Dawid Chorąży Newsy 2017-12-06

Pamiętam jak mój pierwszy komputer, miał dysk twardy wielkości 3,6 GB. Muszę przyznać, że od tamtej pory sporo się zmieniło. Dziś jeden film, który składam, potrzebuje więcej pamięci. Nic więc dziwnego, że coraz częściej korzystamy z zewnętrznych pamięci w postaci dysków twardych lub nawet serwerów NAC.

Świetną alternatywą jest wykupienie sobie abonamentu w google drive lub dropbox, mamy wtedy dostęp do plików zawsze i wszędzie. Są jednak pliki o których „wrzuceniu na chmurę” można zapomnieć ze względu na ich ilość. Ten problem rozwiązał Amazon, który stworzył największego pendrive na świecie. Zapraszam do materiału, tam więcej o tym pomyśle. • Serim

  W moim pc raczej nie zabraknie miejsca 512 GB sdd na system.+10TB Seagate HDD teraz wypuszczają już 15 TB więc czas na zmiany

 • Rincewind

  Przypomniała mi się historia o największej pigułce ibupromu na świecie.

 • Filodendron

  serwerów NAC

  Nie słyszałem o takich. NAS – jak najbardziej.

  abonamentu w google drive lub dropbox

  Pal licho gdyby to był jakiś komentarz lub rozmowa prywatna. W artykule na poczytnym blogu, wypadałoby jednak napisać te nazwy poprawnie, czyli wielkimi literami.

  można zapomnieć ze względu na ich ilość

  Plik to nie woda czy piasek. Jest liczebnikiem policzalnym, więc „ich liczbę”.

  stworzył największego pendrive

  Jeśli nie chcesz odmieniać tej angielskiej nazwy nośnika, to dostosuj do niej odmianę tyczącego go przymiotnika. „Stworzył największy pendrive”.

  Zapraszam do materiału, tam więcej o tym pomyśle.

  Skoro zapraszasz do materiału to konsekwencją powinno być „w nim”, a nie „tam”. Ten przecinek też niezbyt pasuje. Zdecydowanie bardziej odpowiedni byłby myślnik, a w ostateczności nawet kropka.

  • Kamień

   Z jednej strony niby czepialstwo ale z drugiej strony takie błędy w serwisach nie powinny występować.

 • marian

  Ja pamietam moj pierwszy komp (286) – dysk twardy miał 40 MB .Dziś zegarki mają po kilka GB ale nie ważne:) Korzystam z chmury google i to darmowe 15 GB na najwazniejsze pliki narazie mi wystarcza . Pozdrawiam.

  • MrVik

   Wtedy podstawowymi nośnikami wymiennymi były dyskietki 5,25″ 1,2MB lub 3,5″ 1,44MB (oczywiście dwustronne High Density bo zwykłe miały mniej) – miło powspominać 🙂

   • Filodendron

    I kasety… Nie zapominaj o kasetach. 🙂

    • booz

     tak, ale chyba nie w PCtach 🙂 – tylko w tzw komputerach domowych 🙂

     • Filodendron

      Oczywiście, że nie, ale komputery 8-bitowe to jednak znacznie większa i barwniejsza historia, niż jakieś nudne AT. 🙂

     • booz

      🙂

  • booz

   ech – nie żeby się licytować a jedynie z sentymentu piszę – mój 286 kupiony w firmie PROTECH nie miał nawet dysku twardego 🙂 – jego 1MB pamięci ram można było przy uruchamianiu systemu z flopa 5″ podzielić tak, że pojawiał się mały 256 Kb dysk wirtualny 🙂 – na takim sprzęcie przepisywałem prace magisterskie w TAGu 😀

   • MrVik

    Ech, PCet bez HDD to była zabawa – też tak miałem przez długi czas zanim uzbierało się na „twardziela”. Wtedy sporo softu mieściło się na jednej dyskietce, więc jakoś dało się żyć.

  • misiu

   moj mial 42MB i 2 partycje : 12MB i 30MB 🙂
   wtedy nie wiedzialem jeszcze jak miec jedna 😛
   Dooma na 3MB RAM musialem uruchamiac przez DOSa w jakims ubozszym trybie 🙂x