Google nieustannie dopracowuje swoje Mapy. Użytkownicy otrzymują nowości, które mogą praktycznie wykorzystać w trasie. Tym razem najnowszy update skierowany jest w stronę dwukołowców.

Trasy dla motocyklistów i rowerzystów

Do Map Google wprowadzono tryb wyznaczający osobną trasę dla motocyklistów oraz rowerzystów. Dzięki temu kierujący jednośladami są w stanie omijać korki i korzystać z alternatywnych tras. Nowość ta może pomóc rozładować ruch na drodze, dzięki czemu zarówno kierowcy samochodów, jak i rowerów i motocykl unikną długiego stania w korkach.

Całość brzmi świetnie. Niestety opcja ta nie jest dostępna dla wszystkich. Jak na razie pojawiła się w Indiach. Czy trafi do innych krajów? Nie wiadomo. Jeśli trasy dla rowerzystów i motocyklistów się przyjmą, Gigant z Moutain View z pewnością rozważy wprowadzenie nowości do innych krajów.

Zobacz też: Jak użytkownicy Reddita walczą o swoje prawa?

Nie ukrywam, że byłaby to przydatna funkcja. Samochody nie byłyby w stanie skorzystać z tras dla jednośladów ze względu na swoją wielkość, z kolei posiadacze rowerów i motocykli mogliby poczuć się bezpieczniej na drodze.

Warto wspomnieć, że podobna opcja ułatwiająca podróże motocyklem wprowadziło jakiś czas temu Waze. 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.