Reklamy w darmowych aplikacjach są czymś oczywistym. Jeśli tylko nie uprzykrzają one nam życia, często o nich zapominamy. Niektóre z nich jednak są zbyt nachalne.

Google robi czystki

Gigant z Mountain View postanowił z takimi działaniami zrobić porządek. Koniec z wyświetlaniem reklam na ekranie blokady. Google zaczął banować wszelkie programy, które w ten sposób wykorzystywały funkcje reklamy.

Zaostrzone zasady monetyzacji, z którymi możemy się zapoznać w Centrum zasad dla programistów mówią jasno:

Jeżeli jedynym celem aplikacji nie jest blokowanie ekranu, nie może ona wprowadzać na zablokowanym ekranie urządzenia reklam ani funkcji umożliwiających programiście zarabianie.

Zobacz też: Snapchat na YouTube

Oznacza to, że każda aplikacja, która nie służy do zmiany naszej blokady ekranu nie może wyświetlać na nim reklam. Dzięki nowemu zapisowi możemy mieć pewność, że w przyszłości podobne reklamy nie będą nas niepokoić. Jeśli jednak tak się stanie, szybko dana aplikacja zakończy swoją przygodę w Sklepie Play.

źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.