Wszyscy kopiują Snapchata – przyszła pora na YouTube

Aplikacje

Kilka lat temu Snapchat był modny. Dzisiaj, po wielu błędach firmy, traci na znaczeniu. W międzyczasie pojawił się szał na okulary, którymi możemy dzielić się swoimi chwilami na Stories, ale ostatecznie ekskluzywne akcesorium stało się niepotrzebne. Facebook czuł zagrożenie i próbował wykupić Snapa, ale ten drugi nie przystał na zaproponowane warunki. To sprawiło, że najpopularniejszy na świecie portal społecznościowy zaczął kopiować możliwości Snapchata. Dzisiaj możliwość dzielenia się krótkimi filmami i zdjęciami znajdziemy w aplikacji Facebooka, Messengera i Instagrama.

Google również postanowiło wziąć przykład. Na YouTubie zaczyna pojawiać się nowa funkcja dla twórców treści. W mobilnej aplikacji powinniście mieć dostęp do nowej zakładki – Aktywność. Obecnie nie jest ona zbytnio rozbudowana i nie wszyscy mają do niej dostęp. W ramach tego miejsca budowana jest społeczność wśród użytkowników. Teraz kanały, które posiadają ponad 10 tysięcy subskrypcji mogą dzielić się krótkimi filmami. Dokładnie tak, jak na Stories w Snapchacie.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Funkcjonalność nazywa się Reels i pozwala twórcom udostępniać maksymalnie 30-sekundowe nagrania z możliwością nałożenia filtrów, napisów czy też różnych grafik. Nie zabraknie też odnośników do „pełnych” filmów.

Zobacz też: Bitcoin to żyła złota, która rośnie w cenie.

Czy Reels zdobędzie swoich fanów? Z obecnie dostępnych możliwości niewiele osób korzysta, ale Stories na YouTubie powinno to zmienić. Pamiętajmy, że powyższa nowość nie pojawi się od razu u wszystkich.

 

źródło: YouTube, TheNextWeb


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x