Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. W Polsce bezpowrotnie wyparł on naszą-klasę. Jego zaletą jest również wbudowany komunikator – Messenger. Ten został oddzielony kilka lat temu od Facebooka jako osobna aplikacja. Od tego czasu, z ważniejszych aktualizacji portalu, pojawiły się Stories.

Teraz nadeszła kolejna interesująca zmiana. Według użytkownika Twittera o nazwie @flexlibris, Facebook wymaga zrobienia selfie i przesłania na portal w celu weryfikacji zablokowanego konta. Jeśli obrazek zostanie uznany za wiarygodny, użytkownik będzie mógł ponownie uzyskać dostęp do profilu, a zdjęcie bezpowrotnie zniknie z serwerów Facebooka.

Zobacz także: Czy Huawei będzie miał faktycznie lepsze Face ID?

Według deweloperów przesyłanie zdjęcia twarzy użytkownika ma pomóc w zwalczaniu „podejrzanych” zachowań na profilach korzystających. Żądanie selfie jest wysyłane automatycznie. Ocena przesłanej fotografii odbywa się zarówno w sposób manualny, jak i automatyczny.

Przykładowo, jeśli użytkownik zamieszcza wszystkie zdjęcia z Nowego Jorku i nagle posty umieszczane są z Rosji, może się on spodziewać prośby o zrobienie selfie. Podobno usługa już działa od jakiegoś czasu. Użytkownicy dostają informację o treści: „You Can’t Log In Right Now. We’ll get in touch with you after we’ve reviewed your photo. You’ll now be logged out of Facebook as security precaution”. Tłumacząc na polski: Nie możesz się teraz zalogować. Skontaktujemy się z Tobą, po tym jak ocenimy Twoje zdjęcie. Zostaniesz teraz wylogowany z Facebooka w ramach środków bezpieczeństwa.

 

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.