Motorola zwalnia dziesięć procent pracowników

Herman Żatuchin Newsy 2013-03-08

W październiku zeszłego roku Google ogłosiło zwolnienie 4000 pracowników (20% wszystkich zatrudnionych) w Motorola Mobility. Najwidoczniej restrukturyzacja firmy nie poszła jeszcze tak daleko, gdyż na razie pracy pozbawiono ok. 1200 osób w wielu miejscach na świecie – USA, Chinach i Indii. Jak mówi rzecznik prasowy Motoroli: „Te zwolnienia to kontynuacja zapowiedzianych zeszłego lata redukcji stanowisk. Oczywiście, jest to bardzo ciężkie dla pracowników, którzy musieli odejść, i staramy się pomóc im w tej trudnej sytuacji.”

Motorola zdecydowała się na taki krok z powodów finansowych – firma działa na rynku, gdzie nie jest konkurencyjną, przez co włożone pieniądze się nie zwracają. Jak jednak podkreśla: „ Mimo tego, że cały czas stawiamy czoło wyzwaniom, to jesteśmy bardzo optymistyczni, jeśli chodzi o nasze nowe urządzenia”.

Dyrektor finansowy Google, Patrick Pichette, twierdzi, że „przyszłe produkty nie będą aż tak zachwycające czy innowacyjne”.  Wygląda na to, że mimo wcześniejszych zapowiedzi o powrocie Motoroli z dobrymi smartfonami i tabletami, czeka ją jeszcze długa droga do osiągnięcia zamierzonych celów. A co Wy o tym myślicie?

źródło: theverge.com • ja myślę, że dali du*#y z marketingiem.. niestety ludzie już są tak ciemną masą, że trzeba im pokazywać na obrazkach jak najwięcej. nie widywałem reklam na ulicach i w mediach na przykład RAZR-ki tak jak SGS3 od Samsung’a… dlatego się wycofali z Polski, za co jestem na nich mocno wkur#iony. muszę teraz ściągać ze stanów telefon…

 • BO2B

  Gdyby google pozostawił produkcje nexusów motoroli to może wyszliby z finansowego dołka i wrócili na rynek liczących się marek smartfonów

  • też liczę na jakiegoś Nexusa od Moto. gdyby połączyli funkcjonalność Nexus’a z design’em Motki… kupowałbym, nie patrząc na cenę.

 • KarielG0

  „Dyrektor finansowy Google, Patrick Pichette, twierdzi, że „przyszłe produkty nie będą aż tak zachwycające czy innowacyjne”.”
  Przepraszam kiedykolwiek od 5 lat produkty Motoroli byly „zachwycajace czy innowacyjne”?

  • PML

   Uff, żeby się nie rozpisywać to wypiszę tylko drobny fragment:
   Motorola Xoom – pierwszy 10″ tablet z Andkiem – otwarcie tego segmentu, bebechy lepsze od większości dzisiejszych tabletów „z Biedronki”, długo (nadal?) wspierany przez Google
   Motorola Atrix – najmocniejszy telefon tamtych czasów, 1GB RAM, duży ekran qHD, bardzo pojemna bateria
   no i przede wszystkim:
   Motorola Droid – jeden z najbardziej rewolucyjnych smartfonów w historii, pierwszy, który nawiązał walkę z iPhonem, wspaniały ekran i fizyczna klawiatura.
   Jeżeli chciałeś sprowokować gwałtowną reakcję, to Ci się udało =P

 • matiias89

  Nie rozumiem tylko w czym problem podpisac kontrakty z producentami podzespolow i wypuscic choc jeden jakis top smartfon ktory moglby konkurowac z HTC One, SGS4 i Xperia Z? Z tego co pamietam to Motorola nie miala zlych tych telefonow, milestonki z klawiatura i te razr’y byly nawet nawet. Wykonaniem tez nie grzeszyli bo gdzies tam uzywali kevlaru?? No to co to za problem podpisac umowy z Qualcommem czy Nvidia?x