[Pobierz] Microsoft Edge otrzymuje przydatną aktualizację

Kamil Lewicki Aplikacje 2017-11-29

Microsoft Edge został zaprezentowany na urządzenia mobilne 5 października. Przeglądarka na smartfonach prezentowała się nienajgorzej, lecz brakowało jej kilku istotnych elementów. Dzięki najnowszej aktualizacji aplikacja zostaje uzupełniona o braki, dzięki czemu jej użytkowanie staje się znacznie wygodniejsze.

Co dodano?

W aktualizacji oznaczonej numerkiem 1.0.0.1265 otrzymujemy dwa istotne elementy. Pierwszym z nich jest czarny motyw. To zmiana czysto kosmetyczna, lecz wielu użytkowników preferuje ciemne motywy oraz ustawienia aplikacji. Korzystanie ze smartfonu w godzinach wieczornych bądź nocnych jest wtedy wygodniejsze, a nasze oczy wolniej się męczą.

Drugą istotną zmianą jest wprowadzenie synchronizacji haseł. Pozwala to na płynną zmianę pracy z komputera na smartfon i odwrotnie. Synchronizacja haseł między aplikacjami na różnych platformach przydatna jest również w sytuacji, kiedy do różnych kont przypisujemy różne hasła. Przeglądarka je zapamięta, nam nie zawsze może się to udać. Zwłaszcza w przypadku rzadko używanych kont.

Zobacz też: Kupiła ziemniaka zamiast iPhone’a

Skąd pobrać?

Przeglądarkę Microsoft Edge na Androida możecie znaleźć w Sklepie Play bądź też skorzystać z zewnętrznego źródła i zainstalować ją za pośrednictwem pliku APK. Pamiętajcie jednak, że korzystając z drugiej metody robicie to na własną odpowiedzialność.

źródło: Android Police • łukasz Jedryszczyk

  W wersji beta był dostępny a teraz już nie. Widać Polacy mogą być tylko testerami?

 • piotr_tito

  Przez wiele lat byłem użytkownikiem różnych generacji Lumii i fanem mobilnego Windowsa. Z wiadomych przyczyn dość niedawno przesiadłem się na Androida (Honor 8) i bardzo sobie chwalę tę zmianę. Oczywiście zainstalowałem Edge’a gdy tylko się pojawił w sklepie Play. Trochę z sentymentu, trochę z ciekawości. I muszę przyznać, że jak na tę chwilę nie jest źle. Nie jest może tak wygodnie jak na mobilnej Operze, ale dajmy im czas. Osobiście dopinguję temu zaangażowaniu Microsoft’a w Androida.

 • Ryszard Hrynkiewicz
 • TomoS

  Można przenieśc dane z Chrome?

 • niezadowolony

  Korzystam i bardzo sobie chwalę. Szybki, prosty i mam nadzieję, że będzie rozwijany.

 • Biblo

  Niedostępny w moim kraju

 • mindla

  Jak nie ma języka polskiego to jest zupełnie nieprzydatny.

  • AdamK

   Znać podstawy angielskiego to takie problematyczne?

   • mindla

    Ma być po polsku, chcesz to możesz i z chinskiego korzystać ja mam mieć polski albo to coś nie będzie mi zaśmiecać telefonu.Żeby nie było korzystam z ich lunchera na Androidzie i jest całkiem niezły.

    • Filodendron

     Ale do czego Ci język polski w przeglądarce? Nie rozumiesz pojęcia „favorities” czy „preferences” i korzystasz z nich 40 razy dziennie? Rozumiem, że jakiemuś nieogarniętemu człowiekowi, może sprawiać trudność angielskie menu, w którym jest kilkadziesiąt pozycji i siłą rzeczy trzeba z nich korzystać (np. jakieś zaawansowane programy do projektowania, składu, obróbki zdjęć, etc.), ale trochę rozsądku – jaki miałoby to komuś robić problem w przeglądarce, gdzie 99,9% czasu korzysta się z tego, co się w niej wyświetla, a nie z tego, co ona ma w menu?

     korzystam z ich lunchera

     Z czego korzystasz? Takim wielkim przeciwnikiem angielskiego jesteś, a sam używasz angielskich określeń (i to jeszcze z rażącym błędem), mimo że są polskie odpowiedniki? Nie dość, że tuman, to jeszcze hipokryta.

 • kacper3

  Kiedy na iOS?

  • Sebastian Florek

   06.10.2017 na jednym z portali pod tą datą jest że Edge wylądował w IOS

   • kacper3

    Eh, może w amerykańskim AppStorze jest :/