Apple iPhone 7

Na rynku smartfonów liczy się tylko dwóch producentów

1 minuta czytania
Komentarze

Firma analityczna Strategy Analytics opublikowała w dniu dzisiejszym raport ze sprzedaży smartfonów za okres od lipca do września 2017 roku. Analitycy, cytowani przez Yonhap, twierdzą, że Apple przoduje na rynku smartfonów. Dotyczy to zarówno zysku na poziomie operacyjnym, jak i przychodów ze sprzedaży. Ponadto dowiadujemy się, że Samsungowi udało się zbliżyć do Amerykanów na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy.

Zobacz także: Szybsze ładowanie dzięki Samsungowi?

Biorąc pod uwagę zysk operacyjny, spółka z nadgryzionym jabłkiem w logo zgarnęła 69,9% wszystkich przychodów operacyjnych z rynku smartfonów w ciągu trzech miesięcy. Dotyczy to między innymi takich urządzeń mobilnych jak iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus. Drugą pozycję zajmuje Samsung, z wynikiem 21,8%.

Wyniki sprzedaży pokazują, że Apple wygenerowało 32% przychodu z całego rynku urządzeń mobilnych. Za Amerykanami znajduje się oczywiście Samsung, którego wynik to 23,1%. Analitycy twierdzą, że nie jest to zaskakująca informacja. Firma z Cupertino osiąga największe zyski w trzecim oraz szczególnie w czwartym kwartale, gdy na rynku debiutują nowe modele iPhone’ów. W tym roku sytuacja może wyglądać nieco inaczej. We wrześniu, tak jak zwykle pojawiły się w sprzedaży nowe modele, tym razem 8 i 8 Plus. Jednak najważniejsze urządzenie, czyli iPhone X, zadebiutował dopiero 3 listopada.

Jeśli chodzi o liczbę sprzedanych urządzeń prowadzi koreańska firma. Samsung wykroił dla siebie 21,2% rynku. Zaraz za nim znajduje się Apple z wynikiem 11.4%. Sytuacja może odwrócić się w kolejnym kwartale, kiedy poznamy wyniki sprzedaży iPhone’a X.

Źródło: phonearena

Motyw