Luka w Samsungach Galaxy Note 2 i Galaxy S3 pozwala obejść ekran zabezpieczający

Herman Żatuchin Newsy 2013-03-07

Różnego rodzaju ekrany zabezpieczające ( tzw. lockscreeny), mają nas chronić przed niepożądanym przeglądem zawartości telefonu. Niedawno odkryty błąd przez jednego z entuzjastów, Terence’a Edena, może jednak nieco temu przeszkodzi.

Na swoim blogu umieścił on instrukcję, dzięki której można obejść dowolne zabezpieczenie, jak blokadę wzorcową, PIN czy, najtrudniejsze do złamania, hasło. Eden twierdzi nawet, że „nie ma sposobu, by telefon był bezpieczny”.  Sam sposób wygląda następująco:

 1. Zablokuj swój telefon.
 2. Włącz ekran.
 3. Naciśnij „Połączenie alarmowe”.
 4. Naciśnij „ICE – kontakty alarmowe”.
 5. Wciśnij przycisk „Do ekranu głównego”.
 6. Szybko naciśnij widżet lub aplikację na ekranie głównym.

Kilka dnia później na blogu pojawiła się również instrukcja dla jeszcze jednego urządzenia, mianowicie Galaxy S3, która jest podobna do poprzedniej:

 1. Naciśnij „Połączenie alarmowe” na zablokowanym ekranie.
 2. Naciśnij „ICE – kontakty alarmowe”.
 3. Wciśnij przycisk „Do ekranu głównego”.
 4. Natychmiast naciśnij przycisk włączania.
 5. Jeśli błąd jest obecny, to ponowne naciśnięcie przycisku włączenia spowoduje przejście bezpośrednio na ekran główny.
YouTube Preview Image

Trzeba jednak zaznaczyć, że czasami potrzeba wielu prób, by można było obejść zabezpieczenie.  W przeciwieństwie jednak do poprzedniego telefonu, Galaxy S3 posiada poważniejszą lukę, przez którą można praktycznie bez problemu uzyskać dostęp do chronionego urządzenia. A czy Wasz Galaxy jest bezpieczny?

źródło: androidauthority.com • billyj80

  na SGS2 nie da sie nic zrobic, po wcisnieciu home button od raz przenosi do blokady, nawet nie mignie pulpit

 • zabibzabi

  U mnie na Note II na stockowym ROMie , działa ta druga metoda dla SIII . Po ominięciu blokady przy ponownej próbie zablokowania telefonu , nie pojawia się wcale lockscreen. Po drugie nie wysuwa sie górna belka. Restart telefonu pomógł.

 • redlum

  a teraz powiedzcie z ręką na sercu – ilu z was używa tej blokady? Proponuję zabawę – ręka w górę – nie używam szyfrowanej blokady (czyli używam standardowe przeciągniecie) – ręka w dół używam

 • JoHnNy08PL

  SGS2 jest za szybki na to – na ułamek sekundy widzę że zmieniły się kolory – tapeta się pokazała ale zaraz wraca do ekranu blokady.

 • szy54

  Nie jest to świeży błąd. W HTC Hero był to jeden ze sposobów na odblokowanie telefonu jeśli daliśmy „przypomnij wzór” a telefon nie akceptował naszego konta google. Wciskało się połączenia alarmowe, potem nr 112, dzwoniło, a potem przycisk home szybko.

 • stanax

  Apple nadal nie rozwiązało podobnego problemu w iOS.

 • albartos

  Ciekawe kiedy w końcu skończą się błędy tego typu, podobieństwo sposobów na ominięcie ekranu blokady w różnych urządzeniach aż boli. Teraz Samsung, u Apple błąd występował już dwa razy; pewnie inne telefony też nie są bezpieczne, tylko nikomu jeszcze nie zachciało się tego sprawdzać. :p

 • Jagiel88

  Wybaczcie triple post, ale nie znalazłem opcji edycji. Telefonu nie da się już zablokować (po zaznaczeniu opcji blokada przyciskiem power), panel powiadomień się nie wysuwa, poza tym działa chyba normalnie. Myślę, że potrzebny mu reset.

 • Jagiel88

  Co najciekawsze, po udanej próbie telefon już się sam nie blokuje (zawsze robił to po 30 sek. od wyłączenia ekranu).

 • Jagiel88

  Właśnie sprawdziłem na moim SIII z oryginalnym 4.1.2 XELLA i za którymś razem udało się niestety…

 • Arqs

  Kolejna bzdurna informacja.
  Na SIII z oryginalnym softem to nie działa…

  • denis94

   Mi również po wielu próbach nie zadziałało

 • Takaszi

  Dobra, jestem sprytny inaczej, ni cholery nie mogę tego zrobić, na modowanym systemie. Zwyczajnie nie da rady zdążyć. A tak chciałem włamać się do siebie :-(.

 • Krokogator

  Nie wiem czy publikowanie takiej treści jest też bezpieczne, osoby które znalazły S3 z zablokowanym ekranem mogą wykorzystać takową informację 😉x