ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oto Wileyfox Pro – kolejny smartfon z… Windowsem 10 Mobile

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Niektórym trudno jest pogodzić się ze śmiercią pewnych rozwiązań. Do dziś są ludzie, którzy tęsknią za starą motoryzacją, kasetami VHS czy starymi nokiami z monochromatycznymi wyświetlaczami. Czy ktoś z was tęskni za mobilnym Windowsem? Nasi czytelnicy wielokrotnie udowadniali nam, że pałają szczerą nienawiścią dla tego oprogramowania. Jak się okazuje, nie jest to reguła – znalazła się Brytyjska firma, która stworzyła nowy smartfon z mobilnym Windowsem.

Specyfikacja

Wileyfox Pro oferuje:

  • Wyświetlacz 5″ HD
  • CPU Snapdragon 210 4x 1,1 GHz
  • RAM 2 GB
  • Flash 16 GB
  • Główny aparat 8 MPx
  • Przedni aparat 2 MPx
  • Bateria 2100 mAh

Cóż, jest to typowy budżetowiec, miałby nawet jakieś minimalne szanse na rynku. Tak się jednak nie stanie, przekreślają go dwie cechy – cena wynosząca 189,99 funtów (prawie 900 zł) oraz zainstalowany system operacyjny, którym jest Windows 10 Mobile. Tak, ta sama platforma, którą porzucili deweloperzy, producenci telefonów oraz sam twórca – Microsoft.

Zobacz też: To już oficjalny koniec Windowsa 10 Mobile, Microsoft porzuca dalszy rozwój systemu

Po co to komu?

Trudno znaleźć mi uzasadnienie dla istnienia tego urządzenia. Telefon ten zwyczajnie nie ma prawa się sprzedać. Po co ktoś miałby kupić telefon, który został oparty o niemal martwą platformę? Kupując smartfon za 900 zł mamy wobec niego konkretne wymagania, od tego sprzętu w zasadzie nic nie możemy oczekiwać. Owszem, istnieją pewne rozwiązania stworzone specjalnie dla Windowsa, w pewnym miejscach Windows Phone nadal jest jedynym słusznym systemem. Bez wątpienia stare Lumie odchodzą do historii i nie zawsze można je od tak zastąpić urządzeniami na Androidzie. Może więc to właśnie Wileyfox Pro zastąpi uszkodzone telefony? Raczej tak się nie stanie, głównie ze względu na wysoką cenę i duże nasycenie rynku urządzeń z drugiej ręki.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy