Xiaomi pracuje nad smartfonami z nowej serii. Linia „R” ma trafić do użytkowników poszukujących urządzeń ze średniej półki cenowej. Jak prezentuje się pierwszy reprezentant, mogliśmy zobaczyć na renderze. Teraz przyszła jednak pora na prawdziwe zdjęcie.

Jak wygląda Xiaomi R1?

W Sieci możemy znaleźć dwie fotografie ukazujące Xiaomi R1 opakowanego w case. Wygląd jest bardzo podobny do tego, jaki widać na renderze. Co więcej, model R1 charakteryzować będą wąskie ramki oraz ekran o proporcjach 18:9. Pozostaje kwestia złącza ładowania – wcześniej mówiono o USB typu C. Na zdjęciach widzimy jednak popularne micro USB.

Średnia specyfikacja techniczna

Mimo przeznaczenia na średnią półkę cenową, producent chce dostarczyć użytkownikom charakterystycznych cech z urządzeń high-end. Nie oczekujmy jednak mocnej specyfikacji technicznej. Mówi się o zastosowaniu procesora Qualcomm Snapdragon 625 we współpracy z 3/4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Za czas pracy odpowiedzialna będzie bateria 4000 mAh.

Zobacz też: Aktualizacja smartfona – warto?

Cena

Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny ani daty wydania. Spekuluje się jednak, że Xiaomi R1 zostanie wyceniony na 1500 juanów, czyli około 800 złotych.

źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.