Galaxy S3 otrzyma aktualizację wnoszącą funkcje z nadchodzącego GS4?

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-03-06

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się premiera nowego Samsunga Galaxy S4, który będzie flagowym modelem koreańskiego producenta przez najbliższy rok. Przyniesie on nie tylko znaczące zmiany w specyfikacji technicznej względem swojego poprzednika, lecz zostanie także wyposażony w nowe funkcje w oprogramowaniu.

Obecni właściciele Galaxy S3 nie powinni się jednak martwić, gdyż wygląda na to, że Samsung o nich tak szybko nie zapomni. Do Sieci wyciekły dziś zrzuty ekranu z nadchodzącej aktualizacji dla tego modelu, która ma wnieść kilka nowości z nadchodzącego GS4. Wraz z Androidem 4.2.1 Jelly Bean popularny Galaxy S3 otrzyma na przykład „Smart Pause”, czyli funkcję, która automatycznie zatrzymuje odtwarzanie filmu gdy tylko przestaniemy patrzeć na ekran.

Do nowości zalicza się też opcja „Smart Scroll” odpowiadająca za automatyczne przewijanie treści, w momencie gdy nasz wzrok dotrze do końca wyświetlanej listy.

Bardzo dobrze o Samsungu świadczy to, że nie zapomina o dotychczasowych klientach i dba, by aktualizacje nie tylko podbijały numerek wersji systemu, ale też przynosiły realne zmiany w postaci nowych funkcji. Nie wiemy jeszcze kiedy GS3 może spodziewać się aktualizacji oprogramowania, lecz zakładamy, że wystartuje ona co najmniej po kilku tygodniach od premiery nowego Galaxy S4.

źródło: androidpolice.com • iwanracing

  niech dadzą w aktualizacji 4.2 „dialer, kontakty i wiadomości” z S4 (o ile nie ma w nich takich lagów przy uruchamianiu jak w S3) …

 • Singularity

  samsung dba tylko o tych, co kupili topowe modele….

  • mico11

   to raczej nie dziwne… w jaki sposób chciałbyś mieć JB 4.2 ze wszystkimi ficzerami na jakimś jednordzeniowym low-endzie z 512 MB RAM?

 • anonymous

  Te screeny są z ogólnodostępnego 4.2.1, na sgs3, który wyciekł tydzień temu i te funkcje jeszcze nie działają, ale jest to właśnie ten system, który ma być na s3 z funkcjami s4

 • buli95

  Jak tak sprawę przedstawia Samsung to kupuję Note II, a nie SGS IV. Po co mi 1080p i 8 rdzeni…

 • adrianoshi97

  Może na bazie tego ROM’u developerzy zrobią custom ROM dla SGS2…

 • mistgras

  Nie dziwię się, że Samsung dba o klientów S III. Ma ponad 30mln ludzi to musi o nich zadbać. Ale nie wierzę w to, że będzie aktualizacja dla SIII w dzień premiery SIV. Nie ma szans. Nawet miesiac po niedostanie. Może za pół roku gdzieś.

 • Na razie niech zrobią aktualizację do 4.2.1, żeby można było dodać widget na lockscreen a potem nad funkcjami z SGS4 niech się zastanawiają 🙂

  • mistgras

   No to jak bd aktualizacja to do 4.2.1 albo 4.2.2 to bd to z lockscreenem i funkcje z GS 4 nie?

  • grzybiarz91

   Wyciek 4.2.1 już jest i ma widgety na lockscreenach. Więc każda kolejna aktualizacja będzie to miała.x