Małe smartfony nie są nam potrzebne. Przez ostatnie lata najpopularniejsza przekątna wyświetlacza to 5,5-cali. W tym roku producenci ewoluowali pod tym względem. Zmniejszyły się ramki i proporcje paneli. To sprawiło, że większość flagowych modeli może pochwalić się 6-calowym wyświetlaczem, mimo że obudowy nie urosły. Wiecie już, że Apple ma mieszane uczucia, co do wydawania następcy iPhone’a SE. Czy Sony również będzie zastanawiało się nad sensem dalszego rozwoju model Compact?

W tym roku poznaliśmy Xperię XZ1 Compact, która była następcą Xperii Z5 Compact. W międzyczasie poznaliśmy Xperię X Compact, ale nie był to flagowy model. Mimo wszystko był udany. Japończycy mogą myśleć o wydaniu kolejnego małego smartfona, ale niekoniecznie z możliwie najlepszą specyfikacją. W Sieci pojawiły się plotki na temat Xperii XG Compact, która została sprawdzona w Geekbench jako Xperia ZG Compact:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Specyfikacja jest bardzo zbliżona do Xperii Z5 Compact, czyli główną jednostką obliczeniową jest Snapdragon 810, który został połączony z 2 GB RAM. Jeśli taki smartfon zostałby zaprezentowany w najbliższym czasie to moglibyśmy uznać go następcą OnePlusa X. Chińczycy nie planują wydawać tego typu urządzeń, ale po Japończykach możemy się tego spodziewać. Snapdragon 810 nie jest najlepszym układem w historii Qualcomma. Bardzo dobrze wie o tym Sony, gdyż rodzina Xperia Z5 nie była lubiana ze względu na przegrzewający się procesor. Dużo lepszym rozwiązaniem mógłby być układ z rodziny Snapdragon 6xx.

Zobacz też: Nowy interfejs użytkownika w Samsungu Galaxy S9 będzie inteligentny.

Czy byłby popyt na powyższy model na obecnym rynku? Niewątpliwie, ale nie byłby to najpopularniejszy model. Mimo że często słyszymy, że smartfony robią się za duże to jeśli pojawiają się mniejsze propozycje nie jesteśmy nimi zainteresowani. Podobnie umarły fizyczne klawiatury QWERTY. Podobnie może umrzeć powyższa plotka. Jednak Compact w zapowiadanym, bezramkowym wydaniu może okazać się naprawdę interesujący.

 

źródło: Phone Arena
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.