Facebook znany jest z tego, że uwielbia kopiować funkcje konkurencji, której nie udało mu się przejąć – aktualnie jego wrogiem numer jeden jest Snapchat, od którego aplikacje społecznościowego giganta (a mianowicie Messenger, Facebook lub WhatsApp) podbierają rozwiązania garściami. Tym razem kolejna „nowa” funkcja w komunikatorze Facebooka jest żywcem skopiowana z aplikacji, na której logo widnieje sympatyczny duszek. Powitajcie serie ze znajomymi!

Jak działają serie?

Podobnie jak serie znane ze Snapchata, „nowa” funkcja Facebooka polega na utrzymywaniu stałego kontaktu z danym znajomym. Aby utrzymać serię, wystarczy co najmniej raz dziennie wysłać jakąkolwiek wiadomość do dowolnego z naszych znajomych – po dwóch dniach stałej komunikacji w aplikacji Messenger wyświetlona zostanie ikona emoji przedstawiająca trwającą serię wraz z jej długością. Warto pamiętać, że funkcja ta jest aktualnie w fazie testów, czyli dostęp do niej otrzymali wyłącznie nieliczni użytkownicy aplikacji. Serie ze znajomymi wyglądają tak, jak możecie zobaczyć na poniższym wpisie umieszczonym na Twitterze.

Zobacz też: Messenger obsługuje już zdjęcia 4K!

Warto pamiętać, że utrzymywanie serii ze znajomymi jest świetnym sposobem na podtrzymywanie zaangażowania użytkowników podczas korzystania z danego komunikatora. Jeśli Facebook finalnie zdecyduje się na dodanie tej skopiowanej od Snapchata funkcji do publicznie dostępnej wersji swojej aplikacji, to powinniśmy się spodziewać, że wkrótce zawita ona również na innych serwisach tego społecznościowego giganta, takich jak Instagram lub WhatsApp. Czy bylibyście zainteresowani utrzymywaniem serii ze swoimi znajomymi?

Źródło: @CaseSandberg, Twitter

 

 

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.