Xiaomi podczas prezentacji MIUI 9 wspomniało, że aktualizację dostaną nawet 5-letnie urządzenia. To świetna informacja dla użytkowników starszych smartfonów, które wciąż działają i sprawdzają się w codziennej aktywności. Dla niektórych z nich może to być jednak ostatni update.

MIUI 9 tak, MIUI 10 nie

Producent długo debatowało nad kwestią przyszłych aktualizacji. Niestety, w finalnej rozgrywce MIUI 10 nie trafi na wszystkie urządzenia. Poniżej znajduje się lista urządzeń, dla których MIUI 9 będzie ostatnim updatem. Po nim użytkownicy tych smartfonów nie mogą liczyć już na nic – jedynie na wsparcie sceny modderskiej.

  • Mi 2 / Mi 2s
  • Mi Note
  • Mi 4i
  • Redmi Note 4G
  • Redmi 2
  • Redmi 2 Prime

Na stronie Xiaomi możemy przeczytać, że zapewnienie najlepszej wydajności nakładki nie będzie możliwe, jeśli ekipa będzie skupiać się na tak dużej ilości urządzeń. Podczas wyboru smartfonów do zaprzestania aktualizacji brano pod uwagę nie tylko ich czas wydania, ale także liczbę aktywnych użytkowników i wydajność.

Zobacz też: Kolejny Mi Store zgromadził tłumy

Stabilne wydanie MIUI 9 Global dla powyższych telefonów zostanie wydane na przełomie grudnia i stycznia. Tymczasem aktualizację powoli dostaje Xiaomi Redmi 4A. Warto również przypomnieć sobie pełną listę smartfonów.

źródło: Xiaomi

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.