Premiera iPhone’a X wprowadziła trochę świeżości do konstrukcji smartfonów. Największą i zarazem najbardziej kontrowersyjną nowością modelu jest Face ID. Konstrukcja smartfonu, ze względu na cały przedni panel wypełniony wyświetlaczem musiała wprowadzić zmiany w odblokowywaniu urządzenia. W przeciwieństwie do konkurencji, Apple nie zdecydowało się na żadne kompromisy, nie dało też wyboru użytkownikom. Czytnik linii papilarnych nie znalazł się w jubileuszowym modelu.

Zobacz także: Warto wydać 5000 zł na smartfona?

Niektórzy producenci, od pewnego czasu stosują odblokowywanie telefonu twarzą. Jednym z nich jest choćby Samsung. Rozwiązanie to niestety jest dalekie od doskonałości. Skaner 2D we flagowcach Samsunga działa tylko w specyficznych warunkach oświetleniowych, w przeciwieństwie do rozwiązania Apple, które funkcjonuje po prostu niezawodnie.

Jest bardzo prawdopodobne, że w Samsungu Galaxy S9 zostanie zaproponowane ulepszone rozwiązanie. Według informacji przednia kamera zostanie wyposażona w czujnik 3D. Zgodnie z nowym raportem Samsung złożył już zamówienia na komponenty, potrzebne do działania nowego systemu rozpoznawania twarzy. Oczekiwania są duże. Nowy system musi być szybszy, dokładniejszy i charakteryzować się większym bezpieczeństwem, niż ten znany z Galaxy S8. Raporty jednak twierdzą, że nawet jeżeli Koreańczycy zdecydują się na sprzęt 3D, pozostanie przy oprogramowaniu 2D do rozpoznawania twarzy. Samsung chce utrzymać rozpoznawanie tęczówki, bo uznaje to rozwiązanie za jeszcze bardziej bezpieczne dla użytkownika. Przednia kamera w nowym flagowcu, wyposażona w czujnik 3D będzie też bardziej przydatna w przypadku rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystywać ją mogą nowe funkcje, takie jak animowane emotikony.

Technologia rozpoznawania twarzy musi zostać poprawiona przez Samsunga. Obecnie to Apple przyciąga uwagę rynku, z uwagi na system kamer TrueDepth i koreański gigant musi zareagować na tę sytuację.

Źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)