ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Wyniki ankiet są jasne – młodzież wybiera iPhone’a, a ludzie dorośli Samsunga

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Apple i Samsung od wielu lat konkurują ze sobą na rynku urządzeń mobilnych. Obie z tych firm wzajemnie przeganiają się z nowymi funkcjami i pomysłami, a także posiadają grono wiernych fanów. Kto jednak wygrywa tę walkę w okresie świątecznym, czyli czasie, gdy decydujemy się na zakup prezentów dla swoich bliskich? Na to pytanie odpowiedź postarała się uzyskać firma zajmująca się badaniem rynku – Propeller Insights.

Na czym polegało badanie rynku?

Dnia 19 listopada 2017 roku firma Propeller Insights przeprowadziła ankietę, której celem było sprawdzenie, jakie urządzenia mieszkańcy Stanów Zjednoczonych życzą sobie dostać na święta. Jak informuje Forbes, 38% ankietowanych dorosłych pod swoją choinką chciałoby ujrzeć Samsunga Galaxy S8, 20% iPhone’a X, a 22% iPhone’a 8. Co ciekawe, wyniki te prezentują się zupełnie inaczej, gdy pod uwagę weźmiemy młodzież, ponieważ wtedy aż 35% ankietowanych marzy się urządzenie Apple’a, a jedynie 28% liczy, że ich świątecznym prezentem będzie Samsung Galaxy S8.

Zobacz także: Reklamy w Messengerze?

Na to, który z powyższych modeli będzie popularniejszy może wpłynąć wiele czynników, m.in. funkcje Galaxy S8 niedostępne w nowych iPhone’ach (skaner linii papilarnych, gniazdo mini jack itp.) oraz wydana niedawno reklama Samsunga, które prezentuje nowe urządzenia tego koreańskiego giganta jako idealny wybór dla dojrzałych ludzi. Do świąt pozostało naprawdę niewiele czasu – jak konkurencja dwóch gigantów branży wypadnie w rzeczywistości, przekonamy się już wkrótce.

A Wy, który telefon preferujecie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Forbes

Sprawdź najnowsze wpisy