Ukradli Ci telefon i chcesz go namierzyć? Google: złodziej musi o tym wiedzieć

Łukasz Pająk Newsy 2017-11-19

Jeśli dzisiaj utracimy niezabezpieczony telefon komórkowy to możemy liczyć się z utratą czegoś więcej – naszych prywatnych danych, które nie powinny wpaść w niepowołane miejsce. W końcu wiele osób dzisiaj płaci smartfonem, ukrywa na nim cenne informacje czy też dostępy do newralgicznych stron internetowych. Dlatego zabezpieczenia są tak ważne, a reakcje firm na poszczególne luki powinny być błyskawiczne. Możemy sami zadbać o nasze bezpieczeństwo, instalując zewnętrzne aplikacje, które pozwolą nam na zdalne śledzenie urządzenia w razie kradzieży.

Jednym z takich tytułów jest Cerberus, który właśnie spotkał się z odrzuceniem ich aplikacji ze sklepu Play. Google uznało, że tego typu program nie może przejść weryfikacji, gdyż nie informuje użytkownika poprzez powiadomienie o tym, że urządzenie jest właśnie lokalizowane z zewnątrz.

Wytłumaczenie brzmi tak, jakby Google celowo chciało informować złodziei o tym, żeby pamiętali, iż mogą być namierzani. Oczywiście nie takie jest zamierzenie Amerykanów. Powyższe wymaganie ma przestrzegać wiele firm przed śledzeniem użytkownika. Bez stosownego komunikatu nie można odbierać informacji o lokalizacji urządzenia. W przypadku Cerberusa jest to wyłącznie nieodpowiednie zrozumienie intencji, gdyż to najprawdopodobniej automat odrzucił aplikację z procesu weryfikacji.

Zobacz też: WhatsApp – fałszywa aplikacja w sklepie Play

Użytkownicy mają radę na ten problem. Cerberus faktycznie powinien informować użytkownika o namierzaniu urządzenia. W takim wypadku możemy sami zdecydować w ustawieniach, czy chcemy mieć wyświetlane dane powiadomienia. Wilk syty i owca cała.

Zapraszamy do naszej grupy Facebookowej – szybkie porady, pomoc w wyborze smartfona, ciekawostki, promocje oraz konkursy.

źródło: Reddit • tojakomornik

  to jest właśnie polityka lewactwa

  • daszek

   No przecież to prawica chroni złodziej w PL, komunistyczny prokurator obecnie prawak umożył sprawę pedofila, inny odroczył odsiadke oszustom, a jeszcze inny bezprawnie uniewinnił.
   Także tego, no jak zwykle nie wyszło ?
   A polityka firmy czyli jej wewnętrzne przepisy są jednakowe dla wszystkich.

   • blumen110

    Czyli sądzisz że po i PiS to prawica ?

    • Chyba sądził. Gość może zmądrzeje po twojej odpowiedzi. Dobrze pokazywać błędy innych, bo mają szansę się na nich nauczyć 🙂

   • tojakomornik

    od kiedy pis to prawica? masz coś nie tak ze swoją lewicową główką? pis to jak najbardziej lewica tyle, że z wartościami konserwatywnymi, także tego, no wyszło jak zwykle, ale takiemu imbecylowi jak ty tvn wmówi wszystko.

    • daszek

     Widzę, że literek bimby nie znajo. Zluzuj chłopaku majty i nie szmać się, za 2.40 nie warto.

     • tojakomornik

      a jaka jest twoja cena w takim razie? serio myślisz, że pracuję dla po albo pisu? na jakim świecie ty żyjesz, obu partii nienawidzę tak samo jak ciebie.

     • daszek

      O, psychiczny hejter się trafił, bosko 😀 Tacy jak zwykle, merytoryczni jak obierana cebula. Uważaj chłopaku, żebyś cobie słomy w butach nie podpalił 😀

     • tojakomornik

      w przeciwieństwie do ciebie daję jakieś argumenty, ty wklejasz jakieś śmieszne lewackie formułki, które mieliście na szkoleniu nowoczesnej

     • Nysdroid

      Żałosny ton dyskusji.

  • KLIN

   tak jakby nie w temacie 🙂 szkoła była daleko by nauczyła czytać ze zrozumieniem? skoro argumentem w pierszym ijedynym zdaniu jest słowo „lewactwo” to czekam na rozwinięcie.