Kultowego smartfona raczej szybko nie zobaczymy

Newsy

Rzadko kiedy powstają urządzenia, które znacznie się czymś wyróżniają spośród konkurencji na rynku, a jeśli już mają szansę, to projekt albo okazuje się klapą, albo nigdy nie wychodzi z fazy prototypu. Nie jest to oczywiście reguła. Zazwyczaj jednak wszelkie „wynalazki”, które z założenia miały być przełomowe, kończą bardziej jako ciekawostki niż funkcjonalne rozwiązania warte rozwoju. Dlaczego tak się dzieje i czy to główny powód, dla którego producenci tak rzadko podejmują ryzyko wprowadzenia czegoś nowego i wypuszczają niemal identyczne w kształcie, designie i możliwościach urządzenia?

Jak było a jak jest?

Po roku dwutysięcznym niemal roiło się od nietypowych, wymyślnych pod każdym względem telefonów. Im bardziej był kosmiczny, tym lepiej. I takie podejście było genialne! Dzisiaj wszystko jest dyktowane słupkami sprzedażowymi i pościgiem za konkurencją w tym aspekcie. Stąd sprawdzone już rozwiązania, wzbogacane o drobne zmiany to idealny scenariusz na wysoki popyt.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

W takim razie czy już nigdy nie powstanie smartfon, którego po latach będzie można określić mianem kultowego?

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x