Przewijanie tekstu wzrokiem w Galaxy S4?

Mateusz Gadzina Newsy 2013-03-04

Musimy się przyzwyczaić do tego, że czym bliżej 14 marca, tym więcej domysłów na temat Galaxy S4 będzie publikowanych w branżowych portalach. Dzisiaj pojawił się kolejny przeciek dotyczący umieszczenia w nowym urządzeniu Samsunga funkcji podobnej do Smart Stay, znanej m.in. z Galaxy S3. Mowa tutaj o „eye-scrolling”, czyli przewijaniu stron za pomocą wzroku.

Jak absurdalnie by to nie brzmiało, sama idea przedstawiona na łamach jednego z blogów w The New York Times jest całkiem interesująca. Otóż w momencie kiedy nasz wzrok znajdzie się na samym końcu strony, urządzenie automatycznie przejdzie do następnej części tekstu, który właśnie czytaliśmy.

Oczywiście jest to tylko przeciek, jednak w styczniu Samsung zarejestrował znak towarowy „Eye Scroll” w Europie, a miesiąc później w USA zabezpieczył w urzędzie nazwę „Samsung Eye Scroll”. Niestety, osoba od której wyciekła ta informacja ujawniła także, że funkcji tej możemy jeszcze nie zobaczyć w trakcie prezentacji, która odbędzie się 14 marca. Zapewnia ona jednak, że wszystkie nowości związane z oprogramowaniem przyćmią konfigurację sprzętową nowego Samsunga.

Co do tego ostatniego nie mam wątpliwości – w tym momencie chcąc zdobyć nowych użytkowników trzeba zaoferować coś więcej, niż tylko mocny hardware. Samsung dobrze o tym wie i na pewno szykuje dużą bombę (może nawet nie jedną)  w swoim oprogramowaniu. Czy będzie to eye-scrolling czy coś innego – przekonamy się już wkrótce. Swoją drogą – korzystacie z Smart Stay? Osobiście mam tę funkcję włączoną ale wydaje mi się, że ewentualnie brak nie byłby specjalnie odczuwalny.

źródło: droid-life.com


 • Ash

  Akurat Smart Stay dobrze działa, smart rotation to lipa…
  Przydałoby się wybudzenie na ruch tak jak w Note 2 😉

 • Nazir

  Wszystko fajnie z tymi bajerami wzrokowymi i śledzeniem kamery użytkownika wzroku, tylko na ile to zjedzie baterię szybciej to już samsung długo nie powie.

  Jak nie będzie ten model S’4 miał nowej obudowy szklanej lub aluminiowej jaką już ma w ofercie konkurencja przy podobnej specyfikacji to i bajery wzrokowe i procesor 4×4 nie pomoże i będzie upadek galaktycznej gwiazdy z dużym hukiem na ziemię .
  Ja już tylko czekam na premierę w maju nowego Nexus od Google a mniej mnie interesuje data 14 marca aby zobaczyć nową mydelniczkę o wyglądzie np: sgs2 z większym ekranem

 • soki

  U mnie smart stay powoduje, że telefon w świetle jarzeniówek nie wyłącza się wcale. A jak nocą w wyrku czytam, to wyłącza się nagminnie. Eye scroll rewolucji nie przyniesie.

 • MerlinNS

  Tak, a ekran będzie mrugał, gdy my będziemy też mrugać oczami.. Niby skąd telefon ma wiedzieć, że akurat parzymy na koniec tekstu? Wszystko zależy od ułożenia telefonu. A osoby z zezem? 😀

 • Enterox

  Moim zdaniem jest to coś typu wyciemniania ekranu gdy się na niego nie patrzy czyli kompletny nie wypał działający 1 na 1000 użyć

 • Kriss_Hietala

  Wątpię by dali floating touch. W końcu sony ma patenty.

 • matiias89

  Z tego co czytalem to rowniez maja byc gesty ruchowe nie dotykajac ekranu, napewno by sie takie cos przydalo w zimie kiedy to sie ma na dloniach rekawiczki. Jesli samsung wprowadzi takie rzeczy lub podobne oraz octa + flexi amoled to zmiecie konkurencje nawet htc one. Po tylu latach sukcesow s2 i s3 napewno maja duze zaplecze finansowe na badania nad innowacyjnymi technologiami i napewno nie raz nas zaskoczy. Jesli to sie sprawdzi to juz nie bedzie ewolucja a rewolucja :px