HTC oficjalnie aktualizuje U11 do Androida Oreo – nie tylko system się zmienił

Łukasz Pająk Newsy 2017-11-16

Na palcach jednej ręki można zliczyć urządzenia, które otrzymały oficjalną aktualizację do Androida Oreo. Nie licząc Pixeli, Nexusów i serii Xperia XZ1 to jedynie Sony udało się wydać nowy system dla Xperii XZ Premium. Większość producentów zdradza jedynie swoje plany odnośnie wydania Oreo lub proponuje wersje testowe tego oprogramowania.

Tymczasem do Japończyków dołączają Tajwańczycy. HTC nigdy nie słynęło z szybkich aktualizacji – wystarczy przypomnieć porażkę w postaci obietnic dotyczących One A9 i A9s. Jeśli już nowy system pojawiał się szybko to wyłącznie w jednym kraju, podczas gdy wszyscy inni musieli czekać nawet kilka miesięcy.

Powoli zbliżający się do końca, 2017 rok dla HTC wydaje się być udanym. Wszelkie premiery zostały ciepło przyjęte, a U11 uważany jest za jednego z najlepszych modeli w swojej klasie. Właśnie ten smartfon otrzymał Androida 8.0 Oreo. Póki co w Tajwanie, ale miejmy nadzieję, że to szybko się zmieni. Oprócz nowości związanych z implementacją Google, HTC dodało charakterystyczny pół okrąg, który można wywołać ściśnięciem obudowy – funkcja znana z U11 Plus. Dodatkowo dorzucono listopadową paczkę zabezpieczeń.

Zobacz też: FaceID bezpieczne? Mimo wszystko można je oszukać.

Brawa dla HTC. Co z innymi modelami i firmami? Więcej na temat planów aktualizacji najpopularniejszych producentów znajdziecie w stosownym temacie.

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x