YouTube w grudniu wprowadzi zmiany – będziecie tęsknić?

Newsy

YouTube się rozwija, a YouTuberzy starają się, by ich filmy oglądano najczęściej. Niestety jest z tym pewien problem i postanowiono pewne sprawy uporządkować. W połowie grudnia czekają nas zatem zmiany.

Koniec z sugerowaniem wideo

14 grudnia Google wyłączy sugerowanie filmów poprzez linki wyświetlające się na ekranie. Większość z nich prowadziło do martwych streamów i użytkownicy traktowali je jako spam. Co więcej, decyzję tę argumentuje się także wynikami statystycznymi. Okazuje się, że tylko 1 na 20 użytkowników klikał w odnośniki. Choć nawet ten jeden mógł być przypadkowy.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Zobacz też: Nowy Firefox lepszy od Chrome?

Uważam, że zmiana przyniesie sporo korzyści oglądającym. Przede wszystkim będzie przejrzyściej i nie będą wyskakiwać żadne rozpraszające komunikaty. Z drugiej strony zostajemy skazani na poszukiwanie wideo na własną rękę. Z pewnością zdania będą podzielone. Co jednym mogło przeszkadzać, drugim mogło się podobać. Być może YouTube znajdzie inne rozwiązanie dla tej sytuacji, by wilk był syty, a owca cała.

źródło: Phandroid


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x