YouTube w grudniu wprowadzi zmiany – będziecie tęsknić?

Kamil Lewicki Newsy 2017-11-15

YouTube się rozwija, a YouTuberzy starają się, by ich filmy oglądano najczęściej. Niestety jest z tym pewien problem i postanowiono pewne sprawy uporządkować. W połowie grudnia czekają nas zatem zmiany.

Koniec z sugerowaniem wideo

14 grudnia Google wyłączy sugerowanie filmów poprzez linki wyświetlające się na ekranie. Większość z nich prowadziło do martwych streamów i użytkownicy traktowali je jako spam. Co więcej, decyzję tę argumentuje się także wynikami statystycznymi. Okazuje się, że tylko 1 na 20 użytkowników klikał w odnośniki. Choć nawet ten jeden mógł być przypadkowy.

Zobacz też: Nowy Firefox lepszy od Chrome?

Uważam, że zmiana przyniesie sporo korzyści oglądającym. Przede wszystkim będzie przejrzyściej i nie będą wyskakiwać żadne rozpraszające komunikaty. Z drugiej strony zostajemy skazani na poszukiwanie wideo na własną rękę. Z pewnością zdania będą podzielone. Co jednym mogło przeszkadzać, drugim mogło się podobać. Być może YouTube znajdzie inne rozwiązanie dla tej sytuacji, by wilk był syty, a owca cała.

źródło: Phandroid • can006

  Heh mój tato tak przegląda internet klikając w sugerowane wideo bo inaczej nie umie.

 • dodo

  Czyli w aplikacji mobilnej zostana usunięte filmy pokazujące sie gdy oglądam na pełnym ekranie pociągne palec w górę.

 • phonik

  A ja wciąż czekam na nowe opcje umożliwiające organizację subskrybowanych kanałów, google zlikwidowało możliwość tworzenia kategorii parę lat temu zapowiadając alternatywę. Srali muchy będzie wiosna…

 • Wojtek

  Jak dla mnie opcja sugerowane filmy jest przydatne.Szkoda że to zniknie.??

 • stark2991

  I bardzo dobrze, nie znoszę jak w połow filmiku wyskakuje to okienko – co mam zrobić, przerwać co oglądam żeby oglądnąć drugie? Bez sensu. Linki przeważnie i tak są w opisie

 • Pt3k

  Niech w końcu zrobią tryb nocny dla wersji mobilnej.