YouTube się rozwija, a YouTuberzy starają się, by ich filmy oglądano najczęściej. Niestety jest z tym pewien problem i postanowiono pewne sprawy uporządkować. W połowie grudnia czekają nas zatem zmiany.

Koniec z sugerowaniem wideo

14 grudnia Google wyłączy sugerowanie filmów poprzez linki wyświetlające się na ekranie. Większość z nich prowadziło do martwych streamów i użytkownicy traktowali je jako spam. Co więcej, decyzję tę argumentuje się także wynikami statystycznymi. Okazuje się, że tylko 1 na 20 użytkowników klikał w odnośniki. Choć nawet ten jeden mógł być przypadkowy.

Zobacz też: Nowy Firefox lepszy od Chrome?

Uważam, że zmiana przyniesie sporo korzyści oglądającym. Przede wszystkim będzie przejrzyściej i nie będą wyskakiwać żadne rozpraszające komunikaty. Z drugiej strony zostajemy skazani na poszukiwanie wideo na własną rękę. Z pewnością zdania będą podzielone. Co jednym mogło przeszkadzać, drugim mogło się podobać. Być może YouTube znajdzie inne rozwiązanie dla tej sytuacji, by wilk był syty, a owca cała.

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.