Problemy właścicieli UC Browser

UC Browser znika ze Sklepu Play. Co się stało z popularną przeglądarką?

Aplikacje

UC Browser jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek na urządzenia mobilne. Została pobrana ze Sklepu Play ponad 500 milionów razy. Za jej rozwój odpowiedzialna jest firma UCWeb będąca częścią chińskiej grupy Alibaba.

Podejrzenia

Przeglądarka została usunięta ze Sklepu Play. Jak na razie nie znamy oficjalnego powodu. Na początku podejrzewano, że chodzi o liczne zgłoszenia naruszania prywatności. Gigant z Moutain View niejednokrotnie otrzymywał informacje, że przeglądarka wysyła ogromne ilości danych na chińskie serwery. Co ciekawe, śledztwo przeprowadzone w Indiach ustaliło także, że dane gromadzone są nawet po odinstalowaniu UC Browser.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Oficjalna odpowiedź

Artem Russakovskii z Android Police otrzymał odpowiedź od UCWeb. Firma przyznała, że nagłe zniknięcie przeglądarki ze Sklepu Play spowodowane było naruszeniem zasad reklamowania oprogramowania. Google postanowiło zawiesić przeglądarkę na 30 dni. Po tym czasie UC Browser ponownie ma się pojawić w Sklepie Play.

Zobacz też: Złotówki na Steam

Wciąż jednak można pobrać pozostałe aplikacje dewelopera. Wśród nich znajduje się m.in. UC Browser Mini, czyli odchudzona wersja pełnoprawnego programu.

źródło: Reddit, Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x