UC Browser jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek na urządzenia mobilne. Została pobrana ze Sklepu Play ponad 500 milionów razy. Za jej rozwój odpowiedzialna jest firma UCWeb będąca częścią chińskiej grupy Alibaba.

Podejrzenia

Przeglądarka została usunięta ze Sklepu Play. Jak na razie nie znamy oficjalnego powodu. Na początku podejrzewano, że chodzi o liczne zgłoszenia naruszania prywatności. Gigant z Moutain View niejednokrotnie otrzymywał informacje, że przeglądarka wysyła ogromne ilości danych na chińskie serwery. Co ciekawe, śledztwo przeprowadzone w Indiach ustaliło także, że dane gromadzone są nawet po odinstalowaniu UC Browser.

Oficjalna odpowiedź

Artem Russakovskii z Android Police otrzymał odpowiedź od UCWeb. Firma przyznała, że nagłe zniknięcie przeglądarki ze Sklepu Play spowodowane było naruszeniem zasad reklamowania oprogramowania. Google postanowiło zawiesić przeglądarkę na 30 dni. Po tym czasie UC Browser ponownie ma się pojawić w Sklepie Play.

Zobacz też: Złotówki na Steam

Wciąż jednak można pobrać pozostałe aplikacje dewelopera. Wśród nich znajduje się m.in. UC Browser Mini, czyli odchudzona wersja pełnoprawnego programu.

źródło: Reddit, Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.