Messenger Day zostanie zastąpiony inną funkcją Facebooka

mm Adam Lulek Newsy 2017-11-14

Stories to funkcja, która została po raz pierwszy wprowadzona przez Snapchata. W szybkim czasie polubiły ją miliony użytkowników na świecie. Konkurencja widząc sukces Stories, nie mogła stać obojętnie. W niedługim czasie podobna funkcja została wprowadzona najpierw na Instagrama, a potem na Messengera i Facebooka. Na tym pierwszym portalu cieszy się ona ogromną popularnością, również z niej korzystam. Na Facebooku liczba korzystających jest umiarkowana, a na Messengerze, praktycznie zerowa.

W związku z tym Facebook podjął decyzję o jej usunięciu. Aż cisną się na moje usta słowa: „w końcu!”. Funkcja zajmowała dodatkowe miejsce w aplikacji i niepotrzebnie ją obciążała. Niestety, puste „pole” po Messenger Day zajmie Mój Dzień z Facebooka. Użytkownicy korzystający z tej opcji powinni być usatysfakcjonowani, ponieważ będą mieli do niej dostęp z dwóch aplikacji. Historia udostępniona na Messengerze będzie widoczna na Facebooku i odwrotnie.

Podobno Facebook pracuje również nad umożliwieniem „wrzucania” swoich historii z Instagrama na Facebooka. Przyznam, że jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania, ponieważ doprowadzi ono do chaosu związanego z przeglądaniem historii.

Zobacz także: Co wiemy o Galaxy S9?

Dla nie będących w temacie, przypomnę, że Stories to, według Snapchata:

świetny sposób na nadążanie za znajomymi. Każda historia to kompilacja snapów, którą znajomy opublikował w ciągu ostatnich 24 godzin. Możesz przeglądać historię Snapchattera tyle razy, ile chcesz, zanim nie będzie już dostępna!”

Źródło: gsmarena • Sebastian Florek

  Najlepiej ta funkcja wygląda na Facebooku, wypasiona!

 • Dawid Lubiński

  a ja nie mam dostepu do tego z messengera. nie wiem dlaczego, ale w necie jest kilkadziesiat tematów wlasnie z tym zwiazanych. tak jakby fb nie udostepnił dla pewnej grupy kont takiej mozliwosci. dostep do dnia w messegerze mialem na kilka tygodni…potem pufff i ni ma 🙂

  • Darek T

   Ciesz się, miliony tego nie chcą, a mają.

 • Lookso

  Coś albo mi albo autorowi się pomyliło. „Days” było pierwsze na Messengerze w aplikacji Cukierberga, testowali najpierw mniejsze grono użytkowników, później przenieśli na inne aplikacje. I u mnie też więcej ludzi wrzuca zdjęcia na Days w Messengerze niż na Facebook Story

  • Ja mam inaczej, u mnie więcej ludzi korzysta ze Stories na FB, a na Messengerze praktycznie nikt 😛x