ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Face ID

Face ID złamane!

Autor: Mariusz Nowak Kategoria: Newsy

Podczas wrześniowej konferencji, Apple zapierało się, że Face ID – nowy system odblokowywania iPhone’a będzie bardzo trudny do złamania. Według Amerykanów, trójwymiarowy skaner twarzy zapewnia znacznie lepszą ochronę naszych danych niż czytnik linii papilarnych. Apple poinformowało wtedy, że największym zagrożeniem dla Face ID jest nasz brat bliźniak, a zabezpieczenie nie podda się nawet w przypadku użycia realistycznej maski skonstruowanej przez specjalistów z Holywood.

Zobacz także: Polska cena LG V30!

W zaledwie kilka dni po premierze nowego smartfonu Apple, zabezpieczenie zostało jednak złamane. Okazało się, że spece z Holywood nie byli potrzebni. Dokonała tego wietnamska firma zabezpieczeniowa Bkav. Zdeterminowani pracownicy firmy stworzyli maskę, przy pomocy, której odblokowali iPhone’a X.

Maska została wykonana między innymi przy pomocy drukarki 3D. Do jej zbudowania użyto specjalnie skonstruowanego szkieletu 3D, nos i niektóre elementy twarzy wykonano z silikonu. Wykorzystano oprócz tego, sporo makijażu oraz wydruki otwartych oczu. Koszt wyprodukowania takiej maski to około $150. Czy normalny użytkownik ma się czego obawiać? Prawdopodobnie nie. Maska jest raczej dowodem na możliwość złamania nawet takiego skomplikowanego zabezpieczenia. Samo jej stworzenie jest trudne i wymaga specjalistycznej wiedzy. Oczywiście, żeby można było wyprodukować taki element musielibyśmy mieć „obok” żywą osobę. Nie jest możliwe stworzyć maskę ze zdjęcia. Bkav zwraca uwagę, że Face ID da się złamać i nie powinien być używany przez osoby szczególnie narażone na ataki.

Źródło: phonearena, bkav

Sprawdź najnowsze wpisy