OnePlus 5T vs OnePlus 5 – wczesne porównanie aparatów

Kamil Lewicki Newsy 2017-11-13

O OnePlus 5T mówi się coraz więcej. Ostatnio Łukasz zebrał dla Was wszystkie dostępne informacje. W Sieci co rusz pojawiają się nowe filmy z unboxingu urządzenia. My tymczasem zajmiemy się kwestią aparatu fotograficznego. Jest lepiej niż poprzednio?

Niemcy już mają?

Niemiecki serwis heise.de dokonał wstępnego porównania aparatów w OnePlus 5T z tymi obecnymi w OnePlus 5. Oficjalnej premiery urządzenia jeszcze nie było, zatem możemy przypuszczać, że Niemcom udało się nieco wcześniej otrzymać najnowszy model chińskiego producenta.

Na samym początku warto wspomnieć, że OnePlus prawdopodobnie porzuciło teleobiektyw, ale nie zrezygnowało z podwójnego aparatu. Z tyłu urządzenia otrzymamy dwa obiektywy o ogniskowej 27 mm. Będzie to połączenie 16-megapikselowej matrycy f/1.7 z 20-megapikselową f/1.7.  Ta druga będzie pomagać przy słabszym oświetleniu oraz nadawać głębię podczas robienia zdjęć portretowych.

Zobacz też: Rekordowy Dzień Singla

Zacznijmy porównanie

Z lewej strony OnePlus 5T, z prawej OnePlus 5. Zdjęcie wykonane przy oświetleniu 1100 luksów. OP5T ISO 125, OP5 ISO 200.

Zdjęcie w słabym świetle – 3 luksy. OP5T ISO 3200, OP5 ISO 5000.

Zdjęcie robione w trybie portretowym. Po lewej OnePlus 5T, po prawej OnePlus 5.

Zdjęcia z użyciem cyfrowego zoomu.

Jak to wygląda?

Które zdjęcia podobają Wam się bardziej? Przypomnę tylko, że OnePlus 5 wyposażony został w 16-megapikselowy aparat f/1.7 oraz teleobiektyw 20 megapikseli f/2.6.

źródło: Phone Arena, heisse • Marucins

  „Po co ja kupował tego OnePlusa” 🙂

 • Władysław Góralewicz

  ogladam na kompie i mam miniaturki. bezsens…

 • Filodendron

  Może byście napisali, że to co widać w artykule to są zdjęcia przeskalowane do szerokości waszych newsów. Trzeba je otworzyć w nowym oknie, żeby były 1:1. Dopiero wtedy widać jakieś tam minimalne (wręcz aptekarskie) różnice. Opierając się na tych próbkach, gdyby kogoś korciła zmiana dla aparatu – nie ma sensu. Z drugiej strony, z chęcią zobaczyłbym porównanie z 3T.

 • Dawid Doker Król

  A gdzie te zdjęcia bo ich nie widzę yhy

  • Łukasz Pająk

   Przeglądasz przez fejsa?