Ekipa odpowiedzialna za przeglądarkę Google Chrome ujawniła informację o trwających właśnie testach nowej usługi służącej do kompresji przesyłanych danych. Dzięki ładowaniu stron za pośrednictwem serwerów Google i przy użyciu Google SPDY wczytywanie stron internetowych ma być szybsze i konsumować będzie mniejsze ilości danych. François Beaufort w serwisie Google+ umieścił informację, że w nowej wersji Chromium znajduje się już implementacja nowego rozwiązania. Dla niewtajemniczonych – Chromium jest opensource’ową przeglądarką współdzielącą większość kodu z Google Chrome, jednak większość nowości jest testowanych właśnie tam. Jeżeli sami chcecie przetestować to rozwiązanie, wystarczy że podepniecie swoje urządzenie do PC, następnie włączycie w opcjach telefonu tryb debugowania i używając Android SDK wpiszecie

adb shell ‘echo “chrome –enable-spdy-proxy-auth” > /data/local/tmp/content-shell-command-line’

Póki co usługa jest w fazie testów, jednak należy się spodziewać, że już niedługo zagości ona w przeglądarce Google Chrome. Najpierw jako opcjonalna funkcja, którą będziemy mogli sami aktywować, a w przyszłości – podobnie jak to ma miejsce chociażby z Operą Turbo – będzie ona domyślnie włączona na urządzeniach mobilnych. Co sądzicie o takim „pośrednictwie” w przeglądaniu stron? Korzystacie z podobnych rozwiązań (Opera Turbo, Amazon Silk)?  

źródło: plus.google.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Gadzina

Student WSB-NLU w Nowym Sączu. Zafascynowany sportem, esportem i rynkiem mobilnym. Poza tym wielki fan thrillerów i S-F.