Asus Transformer TF300 od dzisiaj z Androidem 4.2

Mateusz Gadzina Newsy 2013-03-04

Android 4.2 Jelly Bean był do tej pory oficjalnie dostępny tylko na urządzeniach z serii Nexus. Dzisiaj wszystko zmieni się w związku z aktualizacją, którą dostanie Asus Transformer Pad TF300. Dzięki niej stanie się on pierwszym urządzeniem niezwiązanym z marką Nexus, które będzie działać na wersji 4.2 systemu Android.

Nie wiemy dokładnie, która kompilacja znajdzie się w tym uaktualnieniu. Patrząc jednak na to ile błędów zostało poprawionych w wersji 4.2.2, należy się spodziewać aktualizacji właśnie do tej odsłony Jelly Bean. Pierwsi swoje urządzenia zaktualizują mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a do końca miesiąca na wersji 4.2.x powinny działać już prawie wszystkie egzemplarze Transformer Pad TF300.

Asus zapowiedział także, że w drugim kwartale zostaną wypuszczone podobne aktualizacje dla Transformer Pad Infinity, MeMO Pad Smart i MeMO Pad.

Jesteście zaskoczeni tą informacją? Czy jednak spodziewaliście, że w związku z bliską współpracą Asusa i Google to właśnie urządzenia tej pierwszej firmy zostaną jako pierwsze zaktualizowane do Androida 4.2?

źródło: theverge.com


 • wojek

  Wczoraj ściągnąłem 4.2.1 we Francji. Póki co wszystko chodzi.

 • Rafal_0

  Asus dość szybko aktualizuje do nowszych wersji androida

 • kyni3k

  Aktualizacja jest do wersji 4.2.1:
  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2175550
  Na razie tylko wersja US (model TF300T), reszta w marcu. Pozostaje pytanie, co z modelami TF300TG (3g) i TF300TL (LTE)…x