Co prawda Android to najpopularniejszy system mobilny na świecie. Według danych sprzed roku używa go 85% użytkowników na świecie.

Największym konkurentem „Robocika” jest iOS, choć słowo „największy” jest mocno przesadzone. Systemu giganta z Cupertino używa 13% ankietowanych. Osiem lat temu rynek wyglądał tak, że to Symbian, Blackberry i Windows Mobile rozdawali karty.

Producenci tacy jak Samsung czy Nokia eksperymentowali z innymi, autorskimi systemami. Jak twierdzą specjaliści, niektóre miały przed sobą świetlaną przyszłość. Zatem czemu nie odniosły sukcesu? Zapewne ze względu na deweloperów i dostosowywanie aplikacji do każdego systemu osobno. Lepiej było postawić na jeden system i go rozwijać, a problem z pisaniem programów zminimalizować.

W filmie przedstawiamy trzy systemy, o których prawdopodobnie nie słyszeliście. Zapraszamy!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Chorąży

Jakby mi ktoś kiedyś powiedział „będziesz influencerem”, to pomyślałbym, że mnie obraża. Natomiast gdyby ktoś powiedział, „będziesz montował filmy, będziesz w nich występował i współpracował z markami, a przy tym zarabiał pieniądze”, stwierdziłbym, że żartował. Nie żartował.Z wykształcenia jestem dziennikarzem, którego zawsze ciągnęło do filmowania i fotografii. W wolnych chwilach gram na wszelakich instrumentach. W rodzinie mówią o mnie „artysta” i nie wiem, czy mnie obrażają.