Android rośnie o 561%

Filip Stachowicz Filip Stachowicz Newsy

 


Światowy rynek smartfonów w 2010 roku będzie opiewał na 280 milionów sztuk smartfonów, co oznacza wzrost o 57% względem poprzedniego roku, w którym ta ilość wynosiła 178 milionów sztuk – tak przynajmniej wynika z przewidywań Luka Lin, analityka Digitimes Research. Owe 178 milionów smartfonów stanowiło w 2009 20,3% całego rynku aparatów telefonicznych.

Telefony z systemem operacyjnym Android na pokładzie mają w tym roku odnotować rekordowy wzrost – wszystko za sprawą Samsunga i LG. Drugi i trzeci co do wielkości producenci aparatów telefonicznych mają poświęcić więcej swoich zasobów na rozwój i działania marketingowe, mające na celu poprawę wskaźników sprzedaży Android, działania mają się nasilić w drugiej połowie bieżącego roku.

Udział Androida w rynku urządzeń mobilnych wzrósł z mniej niż 5-ciu procent w 2009 roku do aż 13,8 procent w pierwszej połowie roku 2010, do końca bieżącego roku udziały mają wynieść 24,5% (Android stałby się wtedy drugą platformą pod względem popularności na globie). Według pana Lina dostawy smartfonów z zielonym robotem na pokładzie wyniosą w tym roku 55 milionów sztuk, co oznacza wzrost aż o 561% względem roku 2009.
źródło: phandroid.com 

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy