iphone x

Galaxy Note8 już nie ma najlepszego ekranu na rynku

Newsy

Displaymate od lat przeprowadza wyczerpujące testy wyświetlaczy flagowych urządzeń. Niedawno pisaliśmy o Galaxy Note8. Ekran tego modelu został uznany za najlepszy. W zeszłym roku wyróżnienie otrzymał iPhone 7, ale tylko za najlepszy wyświetlacz LCD. Po główną nagrodę Apple nie sięgnęło nigdy.

Zobacz więcej: Nowa aplikacja Google do zarządzania plikami.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Displaymate opublikowało testy wyświetlacza w najnowszym smartfonie Apple. Wyniki są imponujące. Portal twierdzi, że X zasłużył na najwyższą ocenę i nigdy nie testowali lepszego ekranu. Podkreślono takie technologie jak:

  • True Tone
  • NightShift
  • Mobile HDR

Wyróżniono niesamowitą kalibrację i wydajność, która jest rekordowa dla tej kategorii urządzeń. iPhone X ustanawia najwyższe wyniki wyświetlania w takich kategoriach jak:

  • Najwyższa absolutna dokładność kolorów
  • Najwyższa jasność na pełnym ekranie dla smartfonów OLED
  • Najwyższy współczynnik kontrastu na pełnym ekranie w świetle otoczenia

Urządzenie ma również najniższy współczynnik odbicia na ekranie i najmniejszą zmianę jasności pod kątem widzenia.

Podczas testów Galaxy Note8 jasność jego ekranu oznaczono jako 1240 nitów. W wypadku iPhone’a X jest to 634 nitów. Smartfon Koreańczyków wykazuje te wartości nie na całym ekranie, dlatego w jego przypadku całkowitą wartość określono na 560 nitów.

Displaymate gratuluje również Samsungowi, który produkuje wyświetlacz dla flagowca Apple. Jednak podkreśla wkład Amerykańskiej firmy w kalibrację tego elementu.

Kilka dni temu Apple zamieściło na swojej stronie wsparcia informację o pewnych konsekwencjach wynikających z wykorzystania ekranu OLED.

Źródło: displaymate, 9to5mac

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x