ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Files Go to nowa aplikacja od Google do zarządzania plikami

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy

Google to firma, która stoi za rozwojem systemu Android. Jednak to także producent wielu aplikacji, z których korzystają na co dzień miliony ludzi. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć z pewnością YouTube, Chrome, Mapy, Hangouts. W tym roku gigant wydał dwa komunikatory Allo oraz Duo. Jednak ze wszystkich programów giganta, najbardziej przypadły mi do gustu: Snapseed, Dokumenty oraz Dysk. Na tym oczywiście gigant nie poprzestaje i w krótce zamierza wprowadzić do Google Play kolejną aplikację. Tym razem będzie to program do zarządzania plikami i folderami.

Aplikacja o nazwie Files Go wyciekła do Internetu. Warto jednak dodać, że jest ona w fazie wczesnej bety. Możecie ją pobrać z tego źródła. Files Go póki co działa na smartfonach z Androidem w wersji 5.0 lub wyższej.

Zobacz także: Jak działają najnowocześniejsze zabezpieczenia biometryczne w smartfonach?

Przy okazji zobaczcie zrzuty ekranu programu. Widzimy na nich interfejs aplikacji, który wydaje się być bardzo intuicyjny i uporządkowany. Prezentuje on szybki podgląd na to, co dzieje się aktualnie w najważniejszych folderach na naszym telefonie. Ponadto aplikacja umożliwia wyszukanie duplikatów, „dużych plików” oraz podaje wskazówki, jak oszczędzić pamięć wewnętrzną.

Menedżery plików i folderów to oczywiście żadna nowość w Google Play. Można tam znaleźć bardzo wiele przydatnych aplikacji. Od siebie polecam ES File Explorer, z którego korzystałem przez długi czas. Jednak dla minimalistów korzystających ze smartfonów Samsunga wystarczające będą „Moje pliki”. Główne okno aplikacji pokazuje ostatnio pobrane pliki i najważniejsze katalogi. Polecam ją mniej wymagającym użytkownikom.

źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy