[Pobierz] Files Go to nowa aplikacja od Google do zarządzania plikami

mm Adam Lulek Newsy 2017-11-07

Google to firma, która stoi za rozwojem systemu Android. Jednak to także producent wielu aplikacji, z których korzystają na co dzień miliony ludzi. Do najpopularniejszych z nich możemy zaliczyć z pewnością YouTube, Chrome, Mapy, Hangouts. W tym roku gigant wydał dwa komunikatory Allo oraz Duo. Jednak ze wszystkich programów giganta, najbardziej przypadły mi do gustu: Snapseed, Dokumenty oraz Dysk. Na tym oczywiście gigant nie poprzestaje i w krótce zamierza wprowadzić do Google Play kolejną aplikację. Tym razem będzie to program do zarządzania plikami i folderami.

Aplikacja o nazwie Files Go wyciekła do Internetu. Warto jednak dodać, że jest ona w fazie wczesnej bety. Możecie ją pobrać z tego źródła. Files Go póki co działa na smartfonach z Androidem w wersji 5.0 lub wyższej.

Zobacz także: Jak działają najnowocześniejsze zabezpieczenia biometryczne w smartfonach?

Przy okazji zobaczcie zrzuty ekranu programu. Widzimy na nich interfejs aplikacji, który wydaje się być bardzo intuicyjny i uporządkowany. Prezentuje on szybki podgląd na to, co dzieje się aktualnie w najważniejszych folderach na naszym telefonie. Ponadto aplikacja umożliwia wyszukanie duplikatów, „dużych plików” oraz podaje wskazówki, jak oszczędzić pamięć wewnętrzną.

Menedżery plików i folderów to oczywiście żadna nowość w Google Play. Można tam znaleźć bardzo wiele przydatnych aplikacji. Od siebie polecam ES File Explorer, z którego korzystałem przez długi czas. Jednak dla minimalistów korzystających ze smartfonów Samsunga wystarczające będą „Moje pliki”. Główne okno aplikacji pokazuje ostatnio pobrane pliki i najważniejsze katalogi. Polecam ją mniej wymagającym użytkownikom.

źródło: phonearena • Adam Ruraż

  Es file explorer dla mnie był spoko, ale spam go zabił;/
  W ubiegłym tygodniu był Es file Pro za „pisiont” gr., no o spamu narazie brak;P Jak narazie polecam.

 • buldzio01

  Który file manager oprócz Total Commandera pokazuje podczas instalacji apki czy ona jest starszą lub młodszą wersja zainstalowanego programu ?

 • łukasz Jedryszczyk

  U mnie nic nie widzi więc zostaje z Mixplorer

 • Mono25

  mi starcza aplikacja moje pliki od samsunga, lecz tej nie wykluczam

 • 0001

  Jak zobaczyć wszystkie foldery?
  Ps. Używam
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.filemanager , wg. mnie najlepszy 🙂

 • Leon

  Solid Explorer i długo, długo nic…

  • Łukasz

   Zgadzam się z tobą, ale Solid na Oreo mam problem, nie ma możliwości nadania mu uprawnień do instalowania aplikacji z plików APK.

   • Leon

    Podejrzewam, że to kwestia czasu.

    • Łukasz

     Mam nadzieję bo inne managery do mnie nie przemawiają.

   • DubStep

    W jakim sensie nie działa? U mnie na Oreo nie ma problemu z instalacją plików APK

 • Linkyop

  Z wyglądu śliczna ??