ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony

Xperia Z3 Compact z baterią od Galaxy S8+ to prawdziwy demon

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Akumulatory są największym i zarazem najcichszym problemem dzisiejszych smartfonów. Większość konsumentów musi się pogodzić z takim losem i czekać na rewolucję, która z roku na rok jest odsuwana. Jednak zdarzają się wyjątki i osoby, które same biorą na swoje barki zmiany ogniw na nowsze i pojemniejsze. Takim przykładem właśnie pochwalił się jeden z użytkowników XDA-Developers.

Xperie z serii Compact zawsze były chwalone za długie działanie na jednym ładowaniu. Niestety, wiek robi swoje i po kilku latach ogniwa się starzeją, tracąc swoją nominalną pojemność. Użytkownik Xperii Z3 Compact postanowił wziąć na swoje barki wymianę akumulatora. Smartfon Sony nie umożliwia po prostu wyjęcia baterii i włożenia nowej. To był dodatkowy powód, który okazał się argumentem za włożeniem zupełnie innego ogniwa. Wybór padł na Galaxy S8+, który już na papierze oznacza zwiększenie pojemności o 900 mAh (3500 mAh i 2600 mAh). Autor wykorzystał układy z Samsunga, choć w planach ma bezpośrednie podłączenie akumulatora. Również grubość urządzenia uległa zwiększeniu, co oznaczało wykorzystanie elementów obudowy Xperii Z1 Compact.  Szczegółowe dane oraz instrukcje znajdziecie we właściwym temacie: Klik!

Zobacz też: mDokumenty i mObywatel – z czym to się je?

Autor wciąż prowadzi testy nowego ogniwa, więc jednoznacznego werdyktu jeszcze nie wydał. Czuć poprawę i dopracowany projekt z pewnością sprawi, że smartfon – mimo gorszej specyfikacji – będzie prawdziwym demonem pod względem działania na jednym ładowaniu.

Sprawdź najnowsze wpisy