Nie wszyscy pozbywają się swoich starych smartfonów. Często składujemy je w szufladach i zapominamy o nich. Nie raz przedstawialiśmy Wam różne sposoby na wykorzystanie niepotrzebnych już urządzeń. Wśród przykładów pojawiały się kamery internetowe i ten sposób rozwiniemy. Wszystko za sprawą stosunkowo nowej aplikacji, która jest darmowa i ma wiele, bardzo interesujących możliwości.

Przejdźmy od razu do rzeczy. Program nazywa się Alfred i umożliwia zamienienie urządzenia mobilnego w domową kamerę, z której obraz możemy oglądać w dowolnym miejscu na świecie. Pierwsze włączenie aplikacji wiąże się z pytaniem, czy dane urządzenie ma być odbiorcą czy nadawcą obrazu. Zawsze możemy to zmienić. Aplikacja bazuje na naszym koncie Google i za jego pomocą identyfikujemy się na innych urządzeniach. Co ciekawe, obraz z aparatu możemy również przeglądać na komputerze – wystarczy wejść na stronę alfred.computer. Wtedy też możemy włączyć nagrywanie, zrobić zdjęcie, włączyć latarkę czy też zbliżyć obraz. Z kolei na samym smartfonie, który działa jako kamera, możemy aktywować czujnik ruchu (z różnymi poziomami czułości).

Zobacz też: Koparki e-walut to potężne maszyny? Samsung wykorzystał Galaxy S5.

Aplikacja Alfred dostępna jest na platformach Android i iOS:

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.