Na pewno każdy zna kogoś, kto zapomniał prawa jazdy, wsiadając w pośpiechu za kółko.

Dziwnym trafem częściej zapominamy pieniędzy, dowodu osobistego, ubezpieczenia niż telefonu komórkowego. Na szczęście Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło mObywatela – aplikację, która będzie trzymać te wszystkie plastikowe dokumenty w jednym miejscu.

Od kilku dni możemy pobrać program i mieć na niej swój dowód osobisty. Nie znaczy to jednak, że możemy posługiwać się tym wirtualnym dokumentem jak tradycyjnym. Przed mDokumentami jeszcze proces legislacyjny. Jadnak warto się przyzwyczajać, bo niebawem do dowodu osobistego dołączy prawo jazdy, legitymacja studencka, a w przyszłości wiele więcej.

W Estonii takie rozwiązania technologiczne funkcjonują już od jakiegoś czasu. Obywatele nie narzekają na e-podpisy, e-dowody czy e-recepty. Wiejec informacji w filmie poniżej.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Dawid Chorąży

Jakby mi ktoś kiedyś powiedział „będziesz influencerem”, to pomyślałbym, że mnie obraża. Natomiast gdyby ktoś powiedział, „będziesz montował filmy, będziesz w nich występował i współpracował z markami, a przy tym zarabiał pieniądze”, stwierdziłbym, że żartował. Nie żartował.Z wykształcenia jestem dziennikarzem, którego zawsze ciągnęło do filmowania i fotografii. W wolnych chwilach gram na wszelakich instrumentach. W rodzinie mówią o mnie „artysta” i nie wiem, czy mnie obrażają.