Co oferują mDokumenty i aplikacja mObywatel?

Newsy

Na pewno każdy zna kogoś, kto zapomniał prawa jazdy, wsiadając w pośpiechu za kółko.

Dziwnym trafem częściej zapominamy pieniędzy, dowodu osobistego, ubezpieczenia niż telefonu komórkowego. Na szczęście Ministerstwo Cyfryzacji stworzyło mObywatela – aplikację, która będzie trzymać te wszystkie plastikowe dokumenty w jednym miejscu.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Od kilku dni możemy pobrać program i mieć na niej swój dowód osobisty. Nie znaczy to jednak, że możemy posługiwać się tym wirtualnym dokumentem jak tradycyjnym. Przed mDokumentami jeszcze proces legislacyjny. Jadnak warto się przyzwyczajać, bo niebawem do dowodu osobistego dołączy prawo jazdy, legitymacja studencka, a w przyszłości wiele więcej.

W Estonii takie rozwiązania technologiczne funkcjonują już od jakiegoś czasu. Obywatele nie narzekają na e-podpisy, e-dowody czy e-recepty. Wiejec informacji w filmie poniżej.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x