Facebook przynosi rekordowe zarobki. Nikt nie spodziewał się, że trzeci kwartał zostanie zamknięty z tak dobrym wynikiem. Liczby oczywiście cieszą, lecz dla Marka Zuckerberga ważniejsze pozostaje coś innego.

Jest lepiej niż się spodziewano

Oczekiwano, że przychód w trzecim kwartale wyniesie 9,84 miliarda dolarów. Zestawienie wskazuje wynik 10,3 miliarda dolarów! Jest to rezultat o 47% lepszy od tego sprzed roku. Każdy papier wartościowy firmy przyniósł 1,59 dolara zysku.

Statystyki pokazują także, że z miesiąca na miesiąc liczba użytkowników rośnie.

Mark Zuckerbeg jednak nie skacze z radości i nie biegnie liczyć dolarów. Podkreśla, że dla niego ważniejsza jest ochrona społeczności aniżeli maksymalizacja zysków. Większe wpływy do kasy nie oznaczają braku inwestycji. Wręcz przeciwnie, Facebook bardzo dużo inwestuje w bezpieczeństwo. Chce uchronić swoich użytkowników przed dezinformacją oraz fake newsami, o których stało się bardzo głośno podczas wyborów prezydenckich USA.

Zobacz też: Smartfony Xiaomi dla młodych

Reklamy będą lepiej filtrowane, więc my, jako użytkownicy portalu społecznościowego, mamy się z czego cieszyć. Z drugiej strony inwestycja Marka Zuckerberga w bezpieczeństwo mogła być spożytkowana w inny sposób, co mogłoby przynieść w obecnym kwartale jeszcze większe zyski. Pozostaje nam obserwować i czekać na wyniki w jakim stylu Facebook zakończy bieżący rok.

źródło: Bussiness Insider

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.