Xiaomi lubi rozdrabniać swoje portfolio. W końcu im więcej modeli, tym wyższa sprzedaż. Nie łączmy tego z wyższym zarobkiem, gdyż są to dwa, zupełnie różne zagadnienia. Chińczycy niedawno zaprezentowali Redmi Note 5A. W drodze jest dobrze zapowiadający się Redmi Note 5, a tymczasem poznaliśmy coś zupełnie nowego – Redmi Y1 i Y1 Lite. Zastosowanie tej literki to największe zaskoczenie, gdyż sam smartfon wydaje się znajomy.

„Y” oznacza, że jest to model skierowany do młodych odbiorców. W gruncie rzeczy nie są to zupełnie nowe urządzenia. Chińczycy postanowili podejść do tematu w sposób bardziej marketingowy. W skrócie: Redmi Y1 to Redmi Note 5A Prime, a Redmi Y1 Lite to Redmi Note 5A.

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami są drobne. Redmi Y1 i Redmi Note 5A Prime są identyczne poza faktem, że ten drugi wspiera technologię łączności CDMA. Z kolei odmiana Lite w stosunku do bazowego Redmi Note 5A wyróżnia się dodatkowo słabszym aparatem do selfie (5 MPx zamiast 13 MPx). Oznacza to, że wciąż główną jednostką napędową są Snapdragon 435 (Y1) i 425 (Y1 Lite), obraz prezentowany jest na 5,5-calowym wyświetlaczu LCD IPS (720p), a pamięć operacyjna może wynosić do 4 GB (2 GB – Y1 Lite, 3, 4 GB – Y1).

Zobacz też: Microsoft sprawi, że gniazda słuchawkowego nigdy nie umrą, a smartfony mogą być jeszcze cieńsze.

Nowe smartfony zostały zaprezentowane w Indiach i są skierowane na ten rynek. Jednak – zależnie od źródła – pojawiają się informacje, że to właśnie powyższe modele będą globalnymi wersjami Redmi Note 5A. Ceny kształtują się na poziomie 620 złotych za podstawową wersję i 400 złotych za odmianę Lite.

 

źródło: GSMArena, Android Central, MIUI.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.