Pixel 2 XL, Samsung Galaxy Note8 i OnePlus 5 – który jest najszybszy?

Newsy

Czy trzeba wydawać kilka tysięcy złotych, aby mieć pewność, że kupuje się najszybszy telefon na rynku? Dzisiaj dla producentów to nie jest priorytet – nawet na najwyższej półce. Oczywiście smartfony muszą być szybkie i sprawne, ale wiele firm idzie na kompromisy. Producenci wolą zaoferować kilka swoich usług na rzecz opóźnienia w uruchamianiu aplikacji. Na co dzień nie jest to widoczne, ale w bezpośrednich porównaniach już tak.

Dlatego pojedynki na szczycie potrafią zaskakiwać. Samsung Galaxy Note8 jest najdroższym smartfonem firmy i już pokazał wiele swoich pozytywnych aspektów – w międzyczasie możecie przeczytać, czy bym kupił ten model. Pixel 2 XL też tani nie jest, a do tego Google zbiera kolejne zgłoszenia z wadami fabrycznymi tego urządzenia. Z kolei OnePlus 5 już swój wiek ma. Jednak w  ciągu pół roku technologia się nie zmieniła, więc wszystkie trzy telefony można śmiało porównać. Zrobił to David z kanału PhoneBuff:

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Z racji, że urządzenia pochodzą z amerykańskiego rynku to Samsung napędzany jest Snapdragonem 835. Koreańczycy zdecydowali się ograniczyć maksymalne taktowanie rdzeni, ale ostateczne wyniki pokazują, że nie oznacza to porażki. Wygrywa OnePlus 5 i nie ma się czemu dziwić – niemalże czyste oprogramowanie i najwięcej pamięci operacyjnej robi swoje. Pixel na szarym końcu, mimo że Android Oreo nie ma żadnych niepotrzebnych aplikacji. Google kompletnie nie poradziło sobie z zarządzaniem pamięcią operacyjną. Fakt, że smartfon posiada jej najmniej wcale nie powinien oznaczać tak dużych różnic i zamykania lekkich aplikacji w tle.

Zobacz też: Do czego można wykorzystać stare Galaxy S5?

Szukasz szybkiego smartfona? Kiedyś od razu wybierało się Nexusa. Pixele nie odziedziczyło tej cechy po przednikach, a szkoda. Przykład powinien iść z góry i Google ewidentnie to nie wychodzi. Gigant zaczął dobrze, ale każdego dnia ich smartfony tracą na wizerunku.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x