Koniec z lekkim Facebookiem? Do wersji Lite wkraczają Stories

Kamil Lewicki Newsy 2017-10-28

Facebook Lite stworzono po to, by ludzie ze słabszymi smartfonami bądź wolniejszymi łączami również mogli cieszyć się najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Aplikacja pozbawiona jest kilku funkcji, które są tylko dodatkami.

Stories!

Wygląda na to, że ekipa Marka Zuckerberga chce wzbogacić Facebook Lite o funkcję Stories. Są to krótkie filmiki, które można czasowo udostępniać wszystkim swoim znajomym (coś jak Snapchat). Do tej pory funkcja ta była dostępna tylko w pełnej wersji aplikacji. Zaimplementowanie jest do FB Lite wydaje się dziwne – aplikacja stanie się cięższa i bardziej bateriożerna.

Zobacz też: Przedsprzedaż Huawei Mate 10 Pro ruszyła

Obserwujcie zmiany

Aktualizacja prawdopodobnie nie spotka się z przyklaskiem ze strony jej użytkowników. Facebook Lite jest bardzo popularny na wszystkich klasach smartfonów. Decydując się na niego zyskujemy lepsze wyniki pracy na baterii, mniejsze zużycie pamięci, a także mniej innowacji, z których na co dzień nie korzystamy. Niemniej, aktualizacja jest już wdrażana. Wkrótce powinniście zauważyć zmiany.

źródło: TNW • MudzineK

  To tylko tak spytam, najlepsze wersje Fb i Messengera Lite? (Mess bez teraz aktywnych)

 • stark2991

  Po kiego wuja???

 • mindla

  Kto zdrowy na umyśle zakłada konto na FB czy Twitterze? Pomijam ludzi którzy muszą mieć konta służbowe.

  • Mono25

   ja na moim samsungu mam Facebooka od początku i go wyłączyłem bo nie chcę mieć na liście aplikacji i nie chce robić roota

  • haVoc vulTure

   Nazir?!?

  • Marucins

   Niestety czasami trzeba, ale mi wystarcza Face Slime

  • teges

   A co jest złego w założeniu tam konta?
   Mogę tam coś sprzedać, kupić, skomunikować się, dowiedzieć się o czymś.
   Wrzucanie tam zdjęć i szczegółów ze swojego życia jest głupie.

   • mindla

    Pewnych rzeczy nie rozumiesz i pewnie nie zrozumiesz.Do sprzedazy czy zakupów przez internet są inne dedykowane serwisy.

    • teges

     Tylko na takim olx wystawiłem przedmiot i był tam 2 tygodnie bez odzewu, a wystawienie na grupce odpowiedniej na fb i w godzinę kupiec.
     Co jest złego w posiadaniu tam konta?

    • bogymen

     To właśnie Ty pewnych rzeczy tutaj nie rozumiesz np. tego, że można mieć konto na tym portalu, które znacznie ułatwia funkcjonowanie w dzisiejszym szybkim życiu a pomaga znacznie choćby w sile przebicia się w sprzedaży czegoś, pomaga w studiowaniu, w zarządzaniu kadrą w firmie itd. itd. tylko z głową używać! ale co ja się będę produkować… Ty jesteś już uprzedzony do takich rzeczy i masz swoją zakorzenioną rację – mylną niestety 😉

  • stark2991

   Mam tam konto ponieważ na studiach w ten sposób grupa się komunikuje. Nie ma na tym koncie żadnych zdjęć i tylko podstawowe dane, nie wrzucam żadnych postów i innych bzdur. Czy według Twoich kryteriów jestem głupi?x