Facebook Lite stworzono po to, by ludzie ze słabszymi smartfonami bądź wolniejszymi łączami również mogli cieszyć się najpopularniejszym serwisem społecznościowym na świecie. Aplikacja pozbawiona jest kilku funkcji, które są tylko dodatkami.

Stories!

Wygląda na to, że ekipa Marka Zuckerberga chce wzbogacić Facebook Lite o funkcję Stories. Są to krótkie filmiki, które można czasowo udostępniać wszystkim swoim znajomym (coś jak Snapchat). Do tej pory funkcja ta była dostępna tylko w pełnej wersji aplikacji. Zaimplementowanie jest do FB Lite wydaje się dziwne – aplikacja stanie się cięższa i bardziej bateriożerna.

Zobacz też: Przedsprzedaż Huawei Mate 10 Pro ruszyła

Obserwujcie zmiany

Aktualizacja prawdopodobnie nie spotka się z przyklaskiem ze strony jej użytkowników. Facebook Lite jest bardzo popularny na wszystkich klasach smartfonów. Decydując się na niego zyskujemy lepsze wyniki pracy na baterii, mniejsze zużycie pamięci, a także mniej innowacji, z których na co dzień nie korzystamy. Niemniej, aktualizacja jest już wdrażana. Wkrótce powinniście zauważyć zmiany.

źródło: TNW

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.