W sklepie Google Play znajduje się ogromna ilość aplikacji – spędzamy w nich mnóstwo czasu. Wydaje się, że inne miejsce do pobierania programów nie jest potrzebne. Jednak niektórzy producenci mają inne zdanie. Jakiś czas temu autorski sklep uruchomił Samsung – mimo, że wiele pozycji pokrywało się z tymi w sklepie Play. Niezależność i chęć jej pokazania wygrały w tym wypadku. Taką samą drogą chce pójść Huawei.

Zobacz też: Flagowce będą jeszcze droższe.

Chiński producent ogłosił wczoraj na konferencji Eco-Connect Europe w Berlinie, że jego sklep będzie dostępny w Europie dla wszystkich urządzeń swojej marki oraz Honor w pierwszym kwartale 2018 roku. Będzie on nosił niezbyt oryginalną nazwę – Huawei App Store. Będzie to kolejny krok firmy w celu zwiększenia swojej silnej pozycji, na europejskim rynku elektroniki użytkowej i usług. Nowa platforma zostanie zainstalowana na wszystkich urządzeniach spółki wydanych w przyszłym roku.

Sklep ma oferować wysokiej jakości narzędzia mobilne oraz gry, także te, które już okazały się popularne. Huawei planuje dostarczyć europejskim klientom nową usługę wsparcia dotyczącą aplikacji. Kolejnym planowanym elementem będzie możliwość spersonalizowania swojego smartfona za pomocą różnych skórek czy ikon.

Firma planuje też uruchomienie własnego serwisu przesyłania strumieniowego – Huawei Video Service. Nie jest jednak pewne czy ta usługa zadebiutuje wraz ze sklepem z aplikacjami. Platforma do filmów ma obsługiwać bardzo szeroki zakres treści bez reklam. Chiński gigant nie podaje jednak konkretnych partnerów wspierających nowy projekt. Z nowych usług mają szczególnie korzystać najnowsze smartfony: Mate 10, Mate 10 Pro oraz Lite.

Źródło: androidheadlines, gsmarena

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Nowak

Fan nowoczesnej architektury, zdrowego trybu życia i muzyki alternatywnej. Użytkownik sprzętu Apple;)