ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
google pixel 2

Co Google zaoferuje pokrzywdzonym użytkownikom Pixeli?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Od momentu premiery rynkowej, Pixel 2 i Pixel 2 XL uważane są za jedne z najlepszych smartfonów na rynku. Jednak Google nie udało się w pełni dopracować swoich najnowszych modeli. W Sieci już pojawiło się wiele zgłoszeń najprzeróżniejszych problemów – od tych związanych z oprogramowaniem do tych typowo sprzętowych. Dotychczas Amerykanie nie komentowali zaistniałej sytuacji. Do dzisiaj – w końcu poznaliśmy oficjalne oświadczenie firmy.

Zdecydowanie najpoważniejszym problemem Pixeli 2 XL jest wyświetlacz. Potrafi się on zbyt szybko wypalić, a do tego przewijanie ekranu wywołuje niepożądane „niebieskie smugi”. Google uznało, że jest to związane z różnym procesem starzenia się wyświetlaczy. Firma dodaje również, że niektóre efekty są normalne w specyficznych warunkach – na przykład, gdy patrzymy na ekran pod ostrym kątem. Czy to dobre wytłumaczenie? Niekoniecznie. Patrząc na poszczególne problemy pod kątem technicznym to winą można obarczyć źle nałożony polaryzator.

Jednak to nie wszystkie problemy Pixeli 2. Google zapowiedziało, że pojawią się poprawki w oprogramowaniu. Pozwolą one pozbyć irytującego klikania podczas rozmów telefonicznych oraz głośniki zaczną poprawnie odtwarzać dźwięk. Na deser wyświetlacz ma prezentować lepsze kolory za sprawą specjalnego trybu, który zwiększy saturację o 10%.

Zobacz też: Smartfony będą coraz droższe!

Amerykanie zdają sobie sprawę z tego, że powyższe uwagi nie powinny w ogóle się pojawić. Dlatego firma wydłuża gwarancję na wszystkie Pixele 2. Użytkownicy będą mogli zgłaszać się do serwisu na bezpłatną naprawę przez 2 lata, a nie 1 rok.

źródło: The Next Web

Sprawdź najnowsze wpisy