Wygląda na to, że Polacy szybko doczekają się pierwszego telefonu G1 z systemem Android.
Jak wynika z e-maila wysłanego do deweloperów przez pracownika Android Market, już ża kilka dni mobilny sklep Google będzie dostępny na terenie naszego kraju – co ciekawe Android Market będzie dostępny szybciej u nas niż np. Wielkiej Brytanii czy Hiszpanii.

Na razie nie są znane szczegóły wspólnej oferty Google, Ery i HTC. Terminal G1 był na wyłączność dostępny w ofercie T-Mobile w USA i Wielkiej Brytanii od października zeszłego roku, a teraz trafi na polski rynek. Urządzenie będzie dostępne w promocji „Era G1 z Google” – ceny jeszcze nie podano.

Oficjalna informacja prasowa PTC:

„Jeszcze w lutym br. Polska Telefonia Cyfrowa, jako jedyny operator w Polsce, wprowadzi do sprzedaży pierwszy na świecie telefon pracujący z systemem operacyjnym Android – „Era G1 z Google”.

Telefon pod nazwą T-Mobile G1 oferowany jest na zasadzie wyłączności, przez
T-Mobile w USA i Wielkiej Brytanii, gdzie odniósł sukces rynkowy. Polska, wraz z 4 innymi państwami (Niemcy, Austria, Czechy, Holandia), znajduje się w grupie krajów, które rozpoczną sprzedaż modelu G1 w pierwszym kwartale 2009 r. Era G1 z Google jest obecnie jedynym na świecie telefonem wyposażonym w system operacyjny Android. Wyróżnia go intuicyjny interfejs użytkownika, szybki dostęp do wyszukiwarki Google i platformy Android Market. Telefon pracuje w technologii HSDPA 7,2 i HSUPA 2,0 pozwalającej na szybką transmisję danych. Wyposażony jest on, m.in., w duży dotykowy ekran, pełną klawiaturę QWERTY, odbiornik GPS, akcelerometr oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 Mpix.”

(Ź)PasjaGsm.pl

Android Forum

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mariusz Urban

Informatyk z wykształcenia, dziennikarz z wyboru. Od zawsze wierny Androidowi.