Jedną z nowych funkcji, która bardzo mi się spodobała w LG V30 jest Floating Bar. Opcja ta pozwala na umieszczenie ulubionych skrótów, które wyglądają minimalistycznie i mamy do nich szybki dostęp. Poniekąd przypomina to panel Edge w Galaxy S8, ale według mnie jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Więcej na temat funkcji Floating Bar możecie przeczytać w moim obszernym wpisie z września.

Teraz możecie mieć Floating Bar na swoim smartfonie. Aplikacja umożliwia szybki dostęp do ulubionych programów. Umieszczone one zostaną w rozwijanej belce, którą można przyczepić w dowolnym miejscu przy krawędzi wyświetlacza. Według strony aplikacji w Google Play:

  • Uzyskaj dostęp do ulubionych aplikacji, narzędzi, stron internetowych oraz kontaktów
  • Dodaj po 5 skrótów do czterech kategorii wymienionych wyżej
  • Włącz lub wyłącz poszczególne kategorie
  • Przesuwaj Floating Bar po ekranie
  • Przesuń palcem na wyświetlaczu, aby przeglądać kategorie i ich skróty
  • Schowaj Floating Bar dowolonym kliknięciem w pozostałe pole wyświetlacza

Zobacz także: Galaxy S9 ze sztuczną inteligencją

Aplikacja ma średnią ocen na poziomie 4,2. Oprócz standardowych skrótów można ustawić w niej informacje dotyczące prognozy pogody, a także przyciski do sterowania muzyką. Wśród wielu ustawień, można włączyć Floating Bar na ekranie blokowania oraz dostosować jego styl i motyw. W opcjach jest nawet możliwość ustawienia jego przezroczystości. Zapewnia on zatem taką samą funkcjonalność jak prawdziwy Floating Bar znany z LG V30. Niestety bezpłatna wersja programu pozwala jedynie na załadowanie jednej strony skrótów. Jeżeli użytkownik ma większe potrzeby, może zapłacić $0,99 za wersję pełną.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.