Niedawno okazało się, że wyświetlacze Pixeli 2 XL mogą szybko się wypalać. Jest to typowe dla paneli wykonanych w technologii OLED. Jednak nie powinno mieć to miejsca po tygodniu użytkowania. Google oficjalnie oświadczyło, że przyjrzy się sprawie. W międzyczasie na światło dzienne wychodzą kolejne problemy.

Pozostając w temacie ekranów, okazuje się, że najnowszy smartfon od Google nie przewija poprawnie multimediów. Objawia się to następującym efektem:

Podobny efekt był widoczny na Galaxy S4. Jednak to nie koniec nietypowych kłopotów z Pixelami. Otóż jeden z użytkowników Reddita przyznał, że otrzymał egzemplarz, który nie przeszedł kontroli jakości.

Właściciel urządzenia od razu skontaktował się z firmą i smartfon zostanie wymieniony. Jednak to dopiero początek. Już wiele osób zgłasza nieprawidłowości w działaniu głośników stereo – różnic jakościowych pomiędzy nimi. Kolejny błąd to irytujące „klikanie” podczas rozmów telefonicznych. Ostatni problem ma zostać rozwiązany wraz z jedną z aktualizacji.

Zobacz też: Bezramkowy model od Xiaomi w przystępnej cenie

Wady wieku dziecięcego? Można tak to tłumaczyć, ale w przypadku Google jest ich za dużo i zbyt często się powtarzają. Niektórzy zwracają uwagę, że wszystkie problemy są winą HTC i LG, ale pamiętajmy, że Pixele są opisywane hasłem „Made by Google”.

 

źródło: Reddit, 9to5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.